Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Játékokból lehet tanulni angolul?

Játékokból lehet tanulni angolul?

Figyelt kérdés
Letöltöttem a Horizon Zero Dawn-t ugye story játék és angolul megy a felirat és olvasom ha esetleg van új szó gyors rákeresek. Nyilván nem perfekt angol tudásra gondolok, ami rám ragadhat de lehetséges hogy segíteni fog. 17/F

2021. szept. 11. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szókincsfejlesztésre alkalmas lehet, kivéve, ha nagyon szlenges kifejezéseket használ (nem ismerem ezt a játékot).
2021. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Lehet könnyen, suliban mindig németes voltam, ma meg már külföldi fejlesztőkkel kommunikálok angolul és cégvezető előtt tartok szintén angolul előadást csak abból, ami a kockulás során rámragadt.
2021. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Arra jó, hogy használd a nyelvet, de ha nem tudod a nyelvtant egy közepes szinten akkor baromira nem fogod érteni pontosan mi megy.


Ha van egy alap szókincs + ismered a nyelvtani alapokat akkor lehet fejlődni. 0 angollal ne várj csodát.

2021. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem árt mellé némi nyelvtanozás. Anno folyamatosan ott volt a szótár a gépem mellett, egy idő után ragadt rám, mint a kosz. Ehhez képest németet 6-7 évet tanultam iskolában, és már semmire nem emlékszem belőle.
2021. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A szótárból ragadt rád a nyelvtan? :D
2021. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem... miután már évek óta játszottam angol nyelvű játékokkal, elkezdtem a nyelvtannal is foglalkozni.
2021. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2021. szept. 11. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, kutatásokkal bizonyított. De ez csak akkor működik, ha 1. Nem csak nyomkodod, hanem meg is akarod érteni a sztorit. 2. Nagyon sokat játszol, napi több órát.
2021. szept. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!