Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiadnátok ennyi pénzt egy...

Kiadnátok ennyi pénzt egy nyelvtanfolyamért?

Figyelt kérdés

45 ezerbe kerülne egy 8 hetes német tanfolyam, heti két alkalommal.

B2-es szintre eljutni többszázezerbe kerülne összességében, mert ez a 2 hónap csak A1 szinre hoz fel.

A magántanár gondolom még drágább lenne, egyénileg meg nem lehet nyelvet tanulni (legalábbi én nem tudnék)



2021. szept. 13. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem drága.
2021. szept. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Átlagos ár, de érdemes megfontolni, mekkora a csoportméret.

Magántanár 2-5000 között van óránként, várostól és végzettségtől függ.

Egyedül is lehet hatékonyan nyelvet tanulni, 50 éve nem lehetett, de most, hogy itt az internet, elfogytak a kifogások. Maximum önfegyelem kérdése a dolog, de nem eszköz vagy lehetőséghiány van, mint régen.

2021. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a heti két alkalom mit takar? 2x45 perc? Mert akkor majdnem 3 ezer egy óra, ennyiért kezdő szinten már lehet, hogy találsz tanárt (akár pl németszakos egyetemistát, egy alapot ők is tudhatnak adni neked). Persze nem biztos, nézelődni kell.

Ha viszont pl 3-4 óra az egy-egy alkalom, akkor egyáltalán nem drága.

A német egyébként szerintem pont az a nyelv, ami az elején bonyolult és utána egyszerűsödik. Az alapokat szerintem igenis érdemes tanárral lefektetni.

2021. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Heti 2x2 óra, vagyis egy nap másfél óra egyben. Egyébként 1400 forintra jön ki egy 45 perces "óra".
2021. szept. 13. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

Rosetta Stone app mobilra, 199 dollár = kb 60 ezer, és ezért korlátlan hozzáférést kapsz. Ha rövidebb idő alatt be tudod fejezni az 5 szintet, pl 3 hónap alatt, akkor sokkal olcsóbb. Viszont ebben az esetben kb napi 2-3 órát kellene vele tanulnod.

B1-B2 szintet lehet vele elérni. Vannak benne gyakorlatok is. Nem szükséges előzetes tudás, sem angol tudás, képes, hangos, hangfelismerős app, így a kiejtést is gyakorlod.

2021. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem ez nem draga, en kiadnek erte ennyit
2021. szept. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
4 nyelven tudok. Csoportba többé nem mennék tanulni, 2. és 3. nyelvet magántanárral tanultam, a 4. -et önállóan. Magántanárnál nagyon fontos, hogy tapasztalt legyen és akkor 45 perc alatt, ami rád van szabva, sokkal tovább jutsz, mint ugyanennyi idő alatt csoportban. Intenzívebben és eredményesebben lehet így tanulni, haladni.
2021. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 100x 45 percért fizettem 115 ezret 4 éve.
2021. szept. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!