Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Komplex középfok 84% lett,...

Komplex középfok 84% lett, ettől mennyire van a felsőfok ?

Figyelt kérdés

Euroexamon a beszéd és az hallásértésem 92 % lett.

A writing 67, a reading 88 %.

Mennyit kéne gyúrni a felsőfokra ?

Mennyire van egy középfoktól ?

Köszönöm szépen a véleményeket.



2021. szept. 16. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam (több embertől is), hogy az Euroexam alap és középfoka könnyű, míg a felsőfok nehéz más vizsgákhoz képest. Ebből nem hiszem hogy meg lehet mondani így, hogy menne-e. A legegyszerűbb az, ha megoldanál egy C1-es feladatsort, és annak az eredménye alapján ítélnéd meg hol tartasz, mi hiányzik. Elvileg csak szókincsben több a C1 mint a B2, meg ugye a témák is mások, így ezeket kell gyakorolni inkább. Szerintem a témákon lehet a legjobban elcsúszni, azok azok amik nem mindennapiak, a szavak miatt felkészülést igényelnek. Ha olyat kapsz, ami megy akkor nincs gond, de ha olyat ami nem, akkor bukod az egészet.
2021. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2%
Meg legalabb 5 ev intenziv tanulas. MINIMUM!
2021. szept. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk az a writing ha kozepszint ha nem, kicsit gyalazatos.

Kozepfokon kis tulzassal kb mindenkit atangednek. En is 90%-al tettem le a szobelit, es lofaxt nem tudtam, pedig TELC volt. A felsofoktol kb evekre alltam.

Neked sem lehet ennel tobbet mondani. Lehet hogy 6-12 honap, az is lehet, hogy 2 ev. Baromira ra kell allni a nyelvtanra meg a szokincsre. Elkezded megcsinalni neten a felsofok peldateszteket (hallas + szovegertes). Az egy jo utmutato. Ha stabil 80% felett allsz, akkor erdemes lehet megprobalni.

2021. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én egy évvel a középfok után csináltam a felsőt.

A közép nekem is átlagba kb 85 % , a felső 71% lett.

Szókincsben mindenképp több, illetve nekem a listening lett nagyon gyatra. A szóbeli feladatok szerintem könnyebek, mint középen. Viszont érdemes néhány "szakszót" elsütni közben.

Ha a writing 67 lett, én arra is rágyúrnék még, mert szigorúbban nézik felsőfokon. Az ilyen nyelvvizsgáknál a nyelvtan a szóbelinél és az írásnál számít, de ott nagyon oda kell figyelni rá.

Igazán akkor fogod meglátni, hogyha kitöltesz néhány feladatsort.

2021. szept. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Ti hogyan javítanátok az íráskészségen ?

2021. szept. 18. 12:36
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kreativitást, gondolatokat magadtól kell megfogalmaznod, a nyelvhelyességben, felépítésben segíthet az, ha angol nyelven írsz, olvasol, esetleg videókat, filmeket nézel, de ezek úgy általában nagyon jók idegennyelv tanulásakor.


Egyébként tudsz mesélni kicsit a vizsgáról (B2)? Egynyelvűn voltál? Kb. mettől meddig tartott? Mennyit készültél rá?

2021. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

egynyelvűn voltam reggel 9-től kb 4-ig persze volt benne ebédszünet meg sok sok várakozás

Tudatosan márciustól készültem rá, és kb 2 év angol nyelvtanulás után tettem le. Nekem nem az angol volt az első nyelvem.

2021. szept. 19. 11:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ahhoz, hogy jól tudj írni sok imput kell. Sokat kell olvasni. (Mondanám a hallgatást is, de szerintem ebben az esetben jobb, ha leírva látod.) Így látsz különféle szerkezeteket, megfogalmazásokat, növeled a szókincsed is. Pl. ha sok panaszlevelet olvasol, egy idő után már automatikusan tudod, hogy hogyan kell megfogalmazni, milyen szavakat kell használni stb.
2021. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Euroexamon 70% lett körülbelül az angol közepem, alig fél évre rá meglett a C1 TELC nyelvvizsgán.


Nem akarok látatlanban kijelenteni semmit, de szerintem már felsőfokú szintén vagy.

Szóval hajrá! Tanulj persze, de hidd el, hogy ügyes vagy és menni fog.:)

2021. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Én hasonlókat produkáltam origon, és amikor elmentem a bizonyítványért, akkor emlékezett rám a vizsgáztató, és mondta, hogy a szóbelim alapján simán elérném a felsőfokot. Kérdezte, hogy hogy sikerültek az írásbeli feladatok és nekem az írás 82 a fordítás 76 a levél meg 67 lett. A szóbelin a hallás 88 a beszéd 95 (és nem könnyű témában). Én azt javaslom, hogy menj el próbavizsgára. Van ahol ingyen lehet kiértékelik és láthatod, mennyire vagy képes. De én a helyedben rákapcsolnék egy fél évet még az angolra és utána megpróbálnám.
2021. nov. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!