Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lenti mondatok és kérdések...

A lenti mondatok és kérdések (miért vagy miért nem) helyesek?

Figyelt kérdés

1.1It might rain tomorrow - holnap talán esni fog

1.2It might rain - talán most esik (?)

1.3It might be raining - talán most esik


2)I do stg only when I feel like it, I only do stg when I feel like it

(melyik?)


3)- courses that qualifies teachers - kurzusok amik tanárokat képeznek


4.1- he refuses something, nor would I accept it (helyes?)

4.2- he refused to do it, nor .... ('én sem tettem volna másképp'-et hogy fordítanám le)


5.1- he accepted stg, so would I (heyles?)

5.2- he had been accepted stg, .... (hogy fejeznéd be?)


6.1 - Do u like animals?

6.2- It depends on what kind of animals they are. I like the furry ones


7.1- had he really been driving for 2 hour? (tényleg 2 órát vezetett?)

7.2- has he been driving for 2 hours? (már 2 órája vezet?)

7.3- had he been driving for 2 hours? (már 2 órája vezetett, de már el telt azóta idő)


8)- i moved to Pecs in the 90's - he told me he had moved to Pecs in the 90's (így helyes?)


köszönöm a javításokat és segítséget.


2021. szept. 19. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 1.1, 1.2, 1.3 helyes, az 1.2-nél viszont a fordítás az az, hogy "talán esni fog"/"eshet" időhatározó nélkül.


2-es: mindkettő helyes, annyi q különbség, hogy a mondatban máshol van a hagsúly, de magyarban ugyanúgy fordítjuk.


3-a qualifies az inkább azt jelenti, hogy minősít, én a "to train" kifejezést használnám, vagyis "...trains teachers"


A 4.1-es az így biztos nem jó. A "nor" az az 'neither/nor, either/or' szabály szerint nem szokott egyedül lenni, vagyis a mondat első felében kell szerepelnie a "neithernek" a másodikban a "nor"nak. A màsik, hogy ennek a mondatnak így semmi értelme, nem tudom mit szeretnél vele kifelyezni.


4.2 ez így szintúgy értelmetlen

Az "én sem tettem volna másképp" az helyesen "I wouldn't have done it any other way either."


5.1 ez így helyes, ha azt akarod kifelyezni, h "ő elfogadta, én is elfogadnám"

Ha azt akarod, "ő elfogadta, én is elfogadtam volna" akkor "he accepted it, so would have I" vagy ha azt akarod, h "ő elfogadta, én is" akkot "he accepted it, so do I"


5.2 ez a mondat így azt fejezi ki, hogy "ő el lett fogadva", vagyis nem írhatod azt, hogy "something". Helyesen "he had been accepted by Mr.X, X company, X school, ect."


6.1 helyes, csak remélem ha tanárnak adod be kiírod a "you"-t


6.2 helyesen "...animal is it/they are" ide nem kell az 's' a szó végére


7.1 jó

7.2 jó, itt a lényeg, hogy még mindig vezet

7.3 jó, igen jól tudod, itt a tevékenység már be van felyezve


8 ez teljesen jó

2021. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged!
2021. szept. 21. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!