Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Goangol vagy BeszéljAngolul...

Goangol vagy BeszéljAngolul tanfolyamokról, más online angol tanfolyamokról tapasztalatok? Vagy még egy jó angol online tanár is szóba jöhetne Középfokú nyelvvizsgára szeretnék felkészülni.

Figyelt kérdés

Szeretnék minél előbb középfokú angol nyelvvizsgát tenni, mivel ha minden jól megy jövő januárban lesz az államvizsgám, diplomához meg kell, meg a munkához is kelleni fog egy közép fokú tudás.

Cégemnél az autoipari chiphiány miatt átszervezés volt, kaptam egy dög unalmas ülő munkát. Annyi a jó benne, hogy tök egyedül vagyok, fülest korlátlanul használhatok, és óránként van kb 20 perc üresjáratom, mert átlag 40 perccel óránként lehozom a normát, és ezt az időt szeretném nyelvtanulásra fordítani, meguntam a rádióhallgatás/telefonon kockulás dolgot.

A szintem jelenleg nagyon alap, de tanultam régebben, meg most rá akarok szánni napi 1-2 órát, és motivációm is van.

Tudtok ajánlani valami jó oldalakat ahol el lehet kezdeni a nulláról angolozni a B2 szintig? Nem csak az ingyenesek érdekelnek, nekem jó lenne egy olyan ami fogja a kezemet és megmondja mikor mit hogyan kell tanulnom, mi az a szint amit ha elértem utána mehetek tovább.

Tudom hogy van ezer millió netes anyag, de valami olyan érdekel most ami végig vezet a nulláról a B2-ig.

Köszönöm ha végig olvastad!



2021. szept. 22. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Szia, én mindkettőt kipróbáltam, és beszéljangolult vettem meg. Két hónapja tanulok vele, nulláról kezdtem, és valami hihetetlen tempóban fejleszt. Számításaik szerint november elején leszek alapfokon, és február elején középfokon. De én naponta veszek egy teljes leckét, hétfőtől szombatig, vasárnap nem célzottan tanulok, csak filmet nézek, olvasok.

Még ilyen tempóval is kell fél év egy középfokra, és attól is függ, mennyire vagy motivált.

Én először regisztráltam mindkét oldalon, próbálgattam, végül Olivér módszere jobban meggyőzött, nem bántam meg egy percre sem.

2021. szept. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
# számításaim. Bocsánat, de átírja a telefon.
2021. szept. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Nekem mindkettő megvan a beszéljangolul és a goangol is. A beszélajangolul határozottan jobb, sokkal jobban rámragad az angol ezzel a módszerrel. A goangollal az a legnagyobb gond, hogy a pali túl sokat beszél magyarul és keveset angolul. Abból a szempontból jók a magyarázatai, hogy megérted az angol nyelvtant, de ha beszélni, érteni akarod az angolt, akkor ez kevés. Gyakorlati anyagai közel sem ragadnak úgy, mint a beszéljangolul esetében. Ez személyes tapasztalat.
2021. okt. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!