Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől függ, hogy melyiket...

Mitől függ, hogy melyiket használjuk?

Figyelt kérdés
A ,,nekem van"-t láttam úgy használni, hogy ,I have got', ,I got', és ,I have'. Melyik a helyes, vagy ha mind, mikor melyiket kell használni?

2021. szept. 30. 08:25
 1/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Röviden:

A "have got" a "have"-nek az UK-ban használt alakja.

Az "I have got" azt is jelentheti (Present Perfect), hogy "megszereztem valamit".

Az "I got" nyelvtanilag nem helyes, de szlengben gyakran használt.

2021. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
86%

Még olyat is hallhatsz, hogy:

"I haven't a care in the world"

"I haven't a penny..."

Ezeket ugye úgy is mondhatnák, hogy I don't have...


Úgy tudom, ez is inkább UK és egyre ritkább.

Lényegében itt úgy ragozódik, mint egy modal verb (I shouldn't...).

2021. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Végre valaki ismeri a haven't-es birtokos szituációt. Engem úgy lepontozott a gyakorikerdesek.hu népe, hogy csak na, mert csesztek utánanézni, hogy létező forma. Hiába kezd kimenni a divatból, attól még használják, mégis nekiálltak vitatkozni velem.
2021. szept. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

Mert a gyakori nepe nem elt angol nyelvteruleten, nem ismerik a native szojarast.

I haven’t - minden nap hasznalom, es hallom.

2021. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!