Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen új nyelvet lenne...

Milyen új nyelvet lenne érdemes tanulnom hobbiként?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy új nyelvet megtanulni de nem tudom melyiket lenne érdemes.

Gondolkodtam a spanyolon, mert sok spanyol sorozatot nézek és nagyon megtetszett a nyelve viszont nagyon gyorsan pörgetik így lehet az elég nehéz lesz megérteni meg minden de vonz.

Aztán ott a német, de német annyira nem tetszik viszont könnyebbnek tartom mint a spanyol.

Olyat keresek aminek könnyű úgymond a kiejtése. Nekem a francia sajnos nem ilyen.

Milyen egyéb nyelvet lenne érdemes tanulni?

Angol nyelvet beszélem már elég jól.



2021. okt. 17. 21:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak hobbi szinten akarsz vele foglalkozni, én azt választanám, amelyiknek jobban tetszik a hangzása, amit könnyebben el tudok sajátítani alap szinten, hogy ha beleszeretek, akkor erősebb legyen a motivációm.

Én tanultam picit németet, de végül a spanyolnál kötöttem ki, a hangzása miatt különösen megszerettem. Nekem könnyebbnek is tűnt. A sorozatokban hallott beszéd sebessége nem feltétlenül iránymutató, sokakat elijeszthet. Viszont a valós életben sosem volt problémám azzal, hogy túl gyorsan beszéltek volna velem. (Ma a munkámban mindennapos hogy használom a spanyol nyelvet.)

2021. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
A németnek magyar szemmel nagyon könnyű a kiejtése. Hogy mit érdemes, az attól függ, hogy mik a terveid: melyik országban akarsz élni és milyen szakmád van/lesz. Pl. ha Magyarországon akarsz mérnök lenni, akkor kelleni fog a német, ha Spanyolországban akarsz pincér lenni, akkor a spanyol... Ha Mo.-n maradsz, akkor az angol, német, francia, orosz hasznosak lehetnek általánosságban.
2021. okt. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
30%
A sztereotípiáktól tartózkodnék, lehetsz Németországban pincér. Közben Spanyolországban a legkeresettebb szakma az informatikus. Emellett több spanyol cég is terjeszkedik Magyarországon. De a kérdező hobbi szinten érdeklődik, lehet nincs szüksége új munkára :o)
2021. okt. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

3. Egyetértek, a sztereotípiáktól, amiket írtál, tartózkodnék.


A spanyol a gyakorlati életben teljesen használhatatlan nyelv, soha semmire nem lehet használni. Spanyol szoftverfejlesztők? LOL. Angolul beszélnek. Amúgy is mindenki menekül Spanyolországból, akkora a nyomor. Barcelonában vannak SSC-k, ott dolgoznak magyarok – angolul.


Kérdező a német a legfontosabb nyelv a régiónkban. A “hazai” cégek döntő többsége német, a legfontosabb célországok a magyarok számára Ausztria, Németország vagy Svájc. Németül van értelme megtanulni.


A franciát sorolnám a második helyre, a kultúrájuk, történelmük, de az egyetemeik miatt is (például természettudományokban stb.), illetve sok országban hasznos tud lenni a francia, én pl ütköztem már olyanba arab területen, hogy ők csak arabul és franciául tudtak, én meg csak angolul és héberül, és pantomimoznunk kellett.


Spanyol, olasz? Teljesen használhatatlan nyelvek, hacsak nem vagy szerelmes e két ország kultúrájába, és nem a Spanyol riviérán töltöd a nyaraidat, az őszi szüneteket meg Andalúziában. Ez 40+ év tapasztalata, olaszból érettségiztem, és egyszer sem volt e nyelvre szükségem. Spanyol ugyanez.

2021. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
23%

Érdemes és a tetszik azért nem mindig fedi egymást.

Spanyol, oalsz stb hülye nyelveknek semmi értelme. Ahogy írták max akkor ha hobbi és nem vársz belőle hasznot.

Ami itt az euban megy az a német és az angol. Litvánt meg ilyen szarokat én hagynám, de ez a 2 euban elég és van haszna spanyollal ellentétben.

2021. okt. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
A japánt nagyon könnyű kiejteni :) Ha szeretnél tanulni, írj rám, szívesen segítek benne.
2021. okt. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%

olasz


jóval közelebb van, mint spanyolország, és gazdagabb, mint a legtöbb latin-amerikai országok többsége.


erwin tschirner: olasz szókincs

nyerges julianna: kis olasz nyelvtan


könnyű a kiejtése és a nyelvtan sem bonyolult.

2021. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
A spanyolnak akkor van ertelme, ha Del-Amerikaban szeretnel elni, Braziliat kiveve, mert ott portugalul beszelnek. Egyebkent nincs semmi ertelme. Ha Europaban akarsz elni, akkor az angolt fejleszd tökeletesre, utana pedig a nemetet. Ezeket a nyelveket hobbikent is tudod allandoan hasznalni, ha cikkeket olvasol, filmeket, hireket nezel, hallgatsz eredetiben.
2021. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
34%

#4: "A spanyol a gyakorlati életben teljesen használhatatlan nyelv, soha semmire nem lehet használni."


Sosem hittem volna, hogy a nyelvtanulás kategóriában ilyet olvasok egyszer :-(


Nekem annak idején az angol nyelvről mondták ezt, amikor gyerekkoromban az angol szakkört választottam. A spanyolt nem véletlen oktatják szerte az Egyesült Államokban, egyre többen akarják tudni használni.

2021. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%
A spanyolt csak Del Amerikaban beszelik, es Spanyolorszagban! Nem hiszem, hogy a kerdezönek az alma Del Amerikaban, vagy Spanyolorszagban elni. A Del Ameriakiak is ha modjuk van ra, az USA ba költöznek. Ezeknel vannak attraktivabb orszagok! Az üzleti eletben a spanyollal semmire sem lehet menni. Szoval, angol vagy Europaban nemet.
2021. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!