Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt eljuthatok...

Fél év alatt eljuthatok nyelvvizsga szintre angolból?

Figyelt kérdés
4 évig tanultam középiskolában, de had ne mondjam milyen képzést kaptunk.. érettségi napján kvázi sírva mentem be annyira nem tudtam semmit, mégis valahogy hármasra összehoztam egykis segítséggel. Tovább szeretnék tanulni és kéne egy nyelvvizsga is. Jövő hónapba megyek nyelviskolába, elkezdem nagyon intenzíven tanulni. Szerintetek lehetséges hogy levizsgázzak mêg ebben a tanévben?, nagyon fontos lenne a továbbtanulás miatt. Vagy esetleg másik nyelvet válasszak ami könnyebb?

2021. okt. 28. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha van alapod akkor 6 hónap intenzíven egy közép működhet. Emeltre viszont én nem pályáznék.
2021. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván attól függ, hogy milyen szinten vagy most (ami nem következik abból, hogy mi volt középiskolában, mert azt se tudjuk, hogy 20 éves vagy-e vagy 120), meg attól, hogy a jelenlegi fogadkozásaidból mennyit váltasz majd tettekre.
2021. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm, mindenképpen középszint a cél


#2 19 éves vagyok, tavalyi tanévben érettségiztem. Nem tudom megítélni a szintemet, megérteni egész jól megy, de magamtól beszélni valami borzalom, mind a kiejtés mind a mondatalkotás.

A nyelvtanfolyam viszont fix, ha ilyen rövid idő alatt nem sikerül nyelvvizsga szintre felmászni akkor majd jövő tanévben, semmi sincs veszve

2021. okt. 28. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
4 évig közömbösen nézted, hogy nem tanulsz semmit?
2021. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"A nyelvtanfolyam viszont fix, ha ilyen rövid idő alatt nem sikerül nyelvvizsga szintre felmászni akkor majd jövő tanévben, semmi sincs veszve"

Ez jó, így kell hozzáállni. (Mindegy, hogy mennyire voltál közömbös a négy év alatt, az a lényeg, hogy most már jól csináld.)

2021. okt. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Vicc volt az oktatás. Volt kb 6 angol tanárom a 4 év alatt. Mindig 7.-8. Órába rakták be amikor már kutya sem figyelt, aztán általában magyarul néztünk filmet abból meg nyilván nem tanultunk semmit. Én előtte 8 évig németet tanultam, így teljesen a nulláról, ilyen oktatással nem sok jót reméltem, és igen, nem igazán vettem elő itthon sem az angol könyvet, mert nem volt motiváció, nem volt cél. Most már van.. jó lett volna ha előbb találom meg, így jártam, de jobb később mint soha


#5 köszönöm

2021. okt. 28. 10:26
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha nagyon ráfekszel, összejöhet. Aztán pedig érdemes a nyelvvizsgaközpontok weboldalán megnézni a mintafeladatokat, és az alapján dönteni, hogy melyik nyelvvizsgaközpontnak szimpik a feladatai, melyik nyelvvizsgára érdemes menni. Szerintem ez is sokat számít. Mert pl. ECL-nél azt hiszem párbeszédes a szóbeli, szóval egy másik vizsgázóval kell beszélni (azt hiszem). Míg pl. Languagecerten a vizsgáztatóval. Szóval vannak azért különbségek a nyelvvizsgák között, szóval azért érdemes nem csak random egyre elmenni, hanem ténylegesen megnézni, hogy számodra melyik a könnyebb. De igen, összejöhet, hajrá. Esetleg a nyelvvizsgaközpontok weboldalán van mintafeladat, esetleg csekkold le az ECL, Languagecert középszintű nyelvvizsga mintafeladatait, szintfelmérőnek jó lesz, így teszteled, hogy jelenleg még is mennyire mennek a dolgok. De egyébként igen, ha ráfekszel, sikerülhet. Az angol nem a legnehezebb nyelv, és na, van már azért alapod. Szerintem ha egy más nyelvet kezdenél el, annak nem lenne értelme, mert arról pedig ténylegesen nulláról indulsz, onnan több időbe telne összeszedni egy nyelvvizsgát.
2021. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

mindig más a hibás, igaz kérdező?

én meg soha nem is tanulhattam középiskolában, általánosban angolul, csak németül, nyelvsulira nem volt pénzem, és egyedül mégis megtanultam angolul, és letettem a középfokút.

az a helyzet, h. vannak jó könyvek, netes anyagok, és aki meg akar tanulni, meg fog.

te 4 évig néztél ki a fejedből, most fél év alatt akarod behozni.

hát hajrá, de ne lepődj meg, ha nem sikerül.

az a gáz, h. németből sincs nyelvvizsgád, pedig dupla annyi ideig tanultad.

hadd találjam ki, a tanárok a hibásak ezért is, igaz?


pontozz le dühösen nyugodtan, 4-es válaszadót is lepontoztátok, mert feltett egy releváns kérdést.

ha lepontoztok, azt jelenti, betalált, amit írtunk.

2021. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én vagyok a hibás hisz itthon sem vettem elő, én ezzel tökéletesen tisztában vagyok, nem érdekelt, nem volt miért.. de szerencsére változik az ember és benől a feje lágya.


Nem, a német is az én hibám, egyértelmű, azt kellett volna folytatnom középsuliba, most nem lenne probléma, de akkor szintén nem érdekelt, így jártam. Felesleges hibáztatnom magam, hisz nem mehetek vissza az időben, nem?

Na meg amúgy sem az volt a kérdésem hogy "kinek a hibája hogy nincs nyelvvizsgám?" Nem látok mást a válaszod mögött mint rosszindulatot, vagy jobb esetben csak rá akartál döbbenteni hogy az én felelősségem hogy nincs nyelvvizsgám, de köszönöm szépen, tisztában vagyok vele.


Én nem pontozok le senkit, mindenkinek köszönöm a válaszait!

2021. okt. 28. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!