Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy orosz 2. nyelvnek?

Olasz vagy orosz 2. nyelvnek?

Figyelt kérdés

Mindkettő nyelv tetszik. Angol után melyiket lenne érdemes választanom?

Melyik könnyebb?

Melyik hasznosabb itthon?

Melyikkel van nagyobb sikerélményem? Melyiket mennyi idő megtanulni egy használható szintre?

Melyikből nehezebb a nyelvvizsga?



2021. nov. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát nekem a második nyelvem az olasz, nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik. Szerintem hamarabb meglehet tanulni, mint az oroszt. 3. Éve tanulom, és most úgy érzem, meg tudnám magam értetni. Szerintem mindenkinek más a könnyebb, én már csak az írás és a kiejtés miatt is az olaszt javasolnám, az orosz szerintem ilyen tekintetben bonyolultabb.

Sajnos a nyelvvizsga kérdésre nem tudok választ adni.

2021. nov. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét nyelv népszerű.A kettő közül az olasz könnyebben tanulható.Az orosz nyelvtanilag kicsit nehezebb,mint az olasz.Az olaszt pár hónap alatt,míg az oroszt 1-1,5 év alatt lehet a megfelelő szinten megtanulni.
2021. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Az olasz könnyebben tanulható és szebb nyelv. Ráadásul Magyarországon több olasz cég van
2021. nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy az orosz nem szép nyelv, kifejezetten bele lehet szeretni egy szint után.

De azért, ha kifejezetten az a kérdés, hogy az angol után melyik (és csak a kettőből lehet választani,) akkor az olasz jobban hasonlít a nyelvrendszerében is, meg a latin eredetű szavak is ismerősek lesznek az angolból.

2021. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Kérdés mi a cél.


Hobbi vagy gazdasági életben?


Hobbi akkor mindegy.


Gazdasági akkor Olasz. Olasz gazdaság 20-25% nagyobb az orosznál.

Jelentősen több gazdasági kapcsolatunk van Olaszországgal,

bár a legtöbb értelem szerűen a német nyelvű országokkal van.

Németország, Ausztria, Svájc (Jó tudom 3 nyelvű + 1).


Hallásra az olasz a legszebb. Szerintem. Oroszt tanultam anno jó régen. Muszájból. A Csúnyák közé sorolom :D


Olasz latin nyelv, angol után más. Ha van nyelvérzéked akkor menni fog.

Sőt azt mondják hogy a legkönnyebb latin nyelv.


Nekem Angol és Német után a Francia csak szenvedés.

Jó nyelvérzékem sincs meg fiatal se vagyok már.

2021. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha könnyűt akarsz, akkor olasz. Ha hasznosat, akkor orosz.
2021. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
#6 Orosz akkor hasznos ha Oroszországba vagy keletre megy. Aurópában nem sokra megy vele ha csak nem tolmács vagy valami keleti irányba kacsingató cég esetleg olajipari cég. Amúgy kb nem sokra megy vele. Max a Nyugatra menekült oroszokkal lehet elbeszélgetni...
2021. nov. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Olasz :


Nem sok országban beszélik, de azok jelentősek. A spanyol nyelvűeknél legalábbis többet érnek. Olaszországgal sokrétű a kapcsolatunk, egyik legfontosabb külkereskedelmi partnerünk, nem egy cégük honol nálunk. Viszonylag közel is van hozzánk. Mind kulturálisan, mind gasztronómiai értelemben sokat nyújt a látogatóknak. Az olasz után a francia, spanyol, portugál, román nyelv szinte ajándék.



Orosz :


Kevesebb az álláslehetőség, mint az olasszal, de több a konkurencia is (félvérek, ukrajnai magyarok, orosz kisebbség). De ez jelenlegi állapot. Magyarország miniszterelnöke jó hogy ki tudja húzni a fejét Putyin hátsójából. Orbántól megszabadulni ameddig él nem lehet, márpedig ő kelet felé húz. Simán el tudom képzelni, hogy nőni fog az orosz jelentősége hazánkban is. Már tervezik az orosz vakcina gyárat is ide. Ismerek olyan embert, aki azért kapott az USA-ban állást, mert jól tud oroszul a szakmája mellé. Egyébként ez a nyelv a többi szlávhoz tolvajkulcs. Jobb ha tisztában vagy vele, hogy szinte szlávtenger vesz minket körül és Európa igen nagy szelete is az. Nem beszélve az olyan államokról, ahol akad jópár oroszul beszélő : Észtország, Grúzia, Mongólia, stb. A Balkán és Ázsia egy része.


Egyik nyelvvel sem lehet melléfogni szerintem. Ha a nép habitusát nézzük, akkor az orosz felé billen a mérleg. Az olaszok felelőtlenebbek, lustábbak, éljünk a mának típusok. Kicsit a cigányra emlékeztetnek. Az oroszok fegyelmezettebbek, szorgalmasabbak, a jég hátán is megélnek.


Nem értek egyet azzal, hogy az olasz könnyebb. A dallamossága és kiejtése miatt tűnhet annak, de például rengeteg igeidő van benne, az angolnál is több. Az orosz közelebb van a magyarhoz logikában. Soknak tűnik a nyelvtana, de logikus.

2021. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 webnyelv ***** válasza:

Angol után az olasz határozottan könnyebb, mint az orosz. A szavak nagy része hasonlít, a nyelvtanban is jóval több a hasonlóság, mint az orosz esetében. Például a folyamatos múlt idő és a múltban többször megtörtént cselekvés az angolból már ismerős lehet, az olaszban erre van külön egy múlt idő, ami így nem annyira lesz idegen. Sikerélményed egész biztosan az olasszal lenne előbb.


Hogy melyik nyelv hasznosabb, arról nem tudok nyilatkozni, mindkettő lehet hasznos. Én úgy vettem észre, akik szláv anyanyelvűek látogatnak hazánkba, sokszor nem beszélnek más nyelvet, és ha velük akarunk kommunikálni, hasznos lehet az orosz, mert a többi szláv nyelv beszélőivel is úgy ahogy meg lehet érteni egymást oroszul. De nyilván nem mindenki kerül ilyen helyzetbe. A környező országok közül több is szláv nyelvű, ebből a szempontból előny lehet szláv nyelv ismerete. Viszont olasz cégek is vannak hazánkban.


8. válaszolónak, van igazság abban, amit írsz, de én azt mondom (angol-olasz nyelvtanárként és orosz iránt érdeklődőként), hogy angol után az olasz könnyebb. Igeidő nincs annyi az olaszban, mint az angolban, talán a kötőmódra gondolsz, az tényleg mumus. Igazából szubjektív, kinek mi könnyű, én az orosz névszóragozás nem mondanám könnyűnek az esetekkel és a főnevek csoportjaival, bár tetszik nekem, de megtanulni nem olyan egyszerű - nekem legalábbis, másnak lehet, hogy igen.


Tényleg nem szabad megfeledkezni arról, hogy az olaszban is vannak igeosztályok, és sokféle rag van, sok a rendhagyó ragozású ige, ami tanulás szempontjából nem előny, bár szép a nyelv ezekkel. De rendhagyó igékből az oroszban is van egy jó pár. A jövő idő és a múlt idő képzése tényleg az oroszban egyszerűbb, meg kell hagyni.


Az újlatin és a germán nyelvek (pl. az angol és az olasz) felépítésükben és szókincsükben több hasonlóságot is mutatnak, ezért könnyebb egymás után ilyen nyelveket megtanulni. Az orosz szókincs is más, a nyelvtan is külön világ. Még az orosz cirill betűk megtanulása lehet egy plusz nehézség.

2021. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!