Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, olasz, vagy spanyol...

Francia, olasz, vagy spanyol nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Melyik a legkönnyebb? Melyiket éri meg? Angolul és németül tudok. OTTHON TANULNÁM
2021. nov. 23. 21:32
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Francia
Olasz
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Beszélők száma alapján a spanyolt. Ha európai politikai pályára készülsz, pl diplomata akarsz lenni Brüsszelben, akkor a franciát. De az olasz és á spanyol könnyebb, mint a francia.
2021. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tapasztalatam, hogy ezek közül az olasz a legkönnyebb, viszont azt beszélik a legkevesebben. A helyedben a franciába otthon semmiképp nem kezdenék bele.
2021. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy egy nyelvet hányan beszélnek, hanem hogy kik beszélik. Európában élve, különösen magyarként, nem hiszem, hogy sokan kijutnak Amerikába. Nemhogy ott élni, de utazni sem. Spanyolország lakossága kevesebb, mint Olaszországé, ergó többen beszélnek anyanyelvi szinten olaszul Európában, mint spanyolul. Sokkal több kapcsolatunk is van Olaszországgal, egyik legfontosabb külkereskedelmi partnerünk, nem egy olasz cég honol nálunk. A spanyollal általában annyi, hogy megnézünk egy Barca meccset vagy az Esmerelda legújabb epizódját. Természetesen a francia is hasznosabb a spanyolnál. Bármelyik francia nyelvű európai ország élhetőbb, mint Spanyolország. Állás is több van, a német után jön a rangsorban.


Tehát európaiként, azon belül is magyarként, a javasolt sorrendem a következő :


1.) francia

2. olasz

3.) spanyol


Ha tanár nélkül tanulnád, akkor meg az olasz és francia helyet cserél.

2021. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:
100%

Ez leginkább attól függ, mihez kell a nyelv. Ha ügyes vagy, hazánkban mind a hármat tudhatod hasznosítani. Ettől függetlenül a 3. válaszoló sorrendjével értek egyet, a francia lehet nagy általánosságban véve a leghasznosabb.

Nekem személy szerint a francia volt a legkönnyebb ezek közül, ennek többféle személyes oka lehetett. Ettől függetlenül a francia kiejtés nehezen sajátítható el egyénileg. Ha a kiejtéstől eltekintünk, én a spanyolt tartom a legkönnyebbnek. Ez szubjektív, kinek mi könnyű és mennyire, én mindig a Riviérán érzem magam, amikor spanyol szöveget olvasok (ez teszi könnyűvé), az olasszal már nem vagyok így, de az olasz is valami csodálatosan szép nyelv.

2021. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem túl hasznos a spanyol Magyarországon. Olaszország és Franciaország erősebb, mint Spanyolország. Mexikóba, Venezuelába és hasonlókba nem sokan mennek ki szerintem.
2021. dec. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Megkérdezhetem, hogy miért lett lepontozva a válaszom?
2021. dec. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:
#6 Én nem pontoztam le. Szubjektív véleményt, tapasztalatot írtál, ez lehet téves is és igaz is. Én részben értek csak egyet, szerintem nem az olasz a legkönnyebb, de kinek mi könnyű, ez szubjektív. A franciát itthon is el lehet kezdeni, van hozzá segítség neten, ha nem is megy tanárhoz az ember. Vannak, akik lepontozzák azt, akivel nem értenek egyet, pedig a szubjektív vélemény, személyes tapasztalat mindenkinél más lehet, ez nem feltétlen rossz. Bár nem értem,a franciát miért nem kezdenéd el itthon.
2021. dec. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#2,6 vagyok.


Köszi a választ.


Úgy gondolom, hogy a francia egy kifejezetten nehéz nyelv, több embert is ismerek aki évek alatt, tanárral sem tudta (saját bevallása szerint) igazán jól elsajátítani, ezért írtam, hogy én azt biztosan nem kezdeném el otthon. De nyilván ha az adott embernek van elég kitartása, motivációja nem lehetetlen.

2021. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!