Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem magam német...

Hogyan fejlesszem magam német B2 szintre B1 szintről?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg eredeti német szöveget olvasni, filmet nézni, gyakorolni.
2021. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

erwein tschirner: német szókincs

scheibl györgy és maklári tamás nyelvtankönyvei


a filmnézést hanyagold, egyelőre semmit nem értenél úgysem, tanuld a szavakat és a nyelvtant.

könnyített olvasmányokkal próbálkozhatsz.

2021. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

2-es: a filmnézés rengeteget segít akkor is, ha nem érti a szöveg egy részét, mert hallja az eredeti beszédet, hangzást, megszokja a rendes beszédtempót és idövel egyre több mindent megért.

Szavakat meg nyelvtant tanulni értelmetlen idötöltés, ettöl nem fog senki megtanulni kommunikálni, ahhoz beszédet kell hallani és igazi könyveket olvasni, nem lebutított valamiket.

2021. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

3


Ne beszélj hülyeségeket! Nyelvtanár vagyok, kontextusba kell tanulni a szavakat, nagyon alaposan begyakorolni a nyelvtant.

A filmnézést a jelenlegi alapfokú nyelvtudásával egyrészt nem érti, másrészt hiába hallja az eredetit, még nem tart ott, hogy ezt beépítse az aktív szókincsébe.


Ha csak nincs felirat, azt sem értheti, mit mondanak, ha látja is a feliratot az eredeti német szöveggel, nem érti, mit jelent magyarul.

Tehát jelenlegi szintjén aktív szókincsbővítés és nyefi, majd ha középfok környékén jár, akkor jöhetnek filmek, se igazán érteni és élvezni csak a felsőfok magasságában fogja.

2021. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Akkor azt áruld már el, miért nem tudnak MO-on az emberek egyetlen nyelvet sem rendesen? Azért, mert a nyelvtant gyötrik velük, ahelyett, hogy ténylegesen használnák a nyelvet.

Nekem németböl és angolból így lett meg a B2 könnyedén, hogy minden nap legalább 1-2 órát filmeket nézek, illetve csak ezeken a nyelveken olvasok olyasmiket, amik számomra érdekesek.

2021. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Duolingoval tornáztam fel magam B2-re. Korábban gyér volt a szókincsem. Most erős B2 vagyok, nem ijednék meg erről állásinterjún sem számot adni.
2021. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!