Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy S Ü R G Ő S kér désem...

Egy S Ü R G Ő S kér désem lenne. Hogy van az angolul, hogy pl egy hangszórónak "doboz hangja van" ? Hogyan lehet ezt angolul megfogalmazni ? Igazából pont erről lenne szó. Hogy kell úgy megfogalmazni, hogy értsék ?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm annak, aki segít!

2021. dec. 14. 01:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Esetleg dull sound ? Vagy mi lehet ?

Gondoltam arra, hogy tompa, de azt értik ebben az értelemben ?

2021. dec. 14. 01:01
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Mégis mi a jó ég az a "doboz hang"? Valami tájszólás?
2021. dec. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kb olyan, mintha a telódon bekapcsolnál egy zenét, utána meg berakod a mosógépbe.

Az a lényeg, hogy tompa, nem éles (doboz hangja van :D).

Kb olyan mint a víz ízű.

Igazából erre kellene nekem egy angol szó.

A lényeg az az, hogy béna, gagyi így a hang, de hogy meg legyen határozva mégis, ezért van doboz hangja.

2021. dec. 14. 02:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul rossz hangminőség. Bad/terrible/awful sound quality.
2021. dec. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én valami találóbbra gondoltam volna, mint ahogy a levesnél sem azt mondanám, hogy csak simán rossz az íze.

De, ha nem kérdez vissza akinek írtam, hogy mégis mit értek terrible alatt, akkor remélem rendben is leszek.

De ettől függetlenül, ha valakinek van tippje, az megírhatja!

Köszönöm!

(Az eddigit is! :) )

2021. dec. 14. 03:46
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

boxy sound, the loudspeaker sounds boxy


(A hifi a hobbim és állandóan olvasom az angol hifi újságokat, szóval tényleg így mondják)


[link]

2021. dec. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. dec. 14. 12:37
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Vicces, hogy az angol megfelelőjét ugyanúgy nem értik az angolok, mint a magyar szót a magyarok. :)
2021. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát ki nem érti magyarul? Egy. :D
2021. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én sem. Az kettő. Hányból? Elég sokan vagyunk - mindkét nyelvben -, akik nem beszéljük elég jól ezt a szakmai zsargont, nyugodt lehetsz. :)
2021. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!