Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki nem tud letenni egy...

Ha valaki nem tud letenni egy középfokú nyelvvizsgát, attól még lehet nagyon nagy tudású okos diplomás szakember tehát valahol jogos a nyelvvizsga amnesztia?

Figyelt kérdés
Én ismerek olyan embert (kollégám) aki már 10-szer volt nyelvvizsgán de mindig bukott, egyszerűen képtelen idegen nyelven megtanulni. A cégnél programozó matematikus és hihetetlen nagy koponya a csávó, messze a legjobb szakember
2021. dec. 22. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ilyen ismerősöd, akkor láthattad az élő példát, hogy van ilyen. Minek kérdezed akkor meg?
2021. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1. Igen végülis láttam ilyet, inkább az a kérdés hogy akkor valahol jogos ez a nyelvvizsga amnesztia ezekszerint.. csak ugye sokan szidják hogy az hülye aki nem tud közepet letenni és diplomája sem legyen
2021. dec. 22. 14:58
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én amondó vagyok, hogy a felsőfokú tanintézményekben meg kellene erősíteni az idegen nyelv tanítását ill. az idegen nyelven való oktatást. Sajnos Hoffmann Rózsika államtitkárként nem teljesítette be annak idején a feladatát. Jelen esetben nem a nyelvtanulásra való képességekről van szó, hanem arról, hogy a magyar ember sem hülyébb, mint egy nyugat-európiai, tehát emiatt ne kerüljön már hátrányba a munkaerő piacon egy nyugat-európaival szemben. Márpedig kerül, ha ez így folytatódik tovább.
2021. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez inkább motivációs kérdés nála, de egyébként simán lehet, hogy a beszélt nyelvvel problémái vannak például.


Bár én hasonlóan vagyok a jogsival, 3, lassan 4 diplomám és két nyelvvizsgám van, jó vagyok több sportban és hangszeren, de képtelen vagyok nem életveszélyesen vezetni és nem teljesen kikészülni közben. Megmondom őszintén, nem is szeretnék kormány mögé ülni, számomra rettenetesen kényelmetlen és fárasztó (voltam oktatáson, abbahagytam, mert nem éreztem úgy, hogy ha meg is szerezném a jogsit, valaha vezetnék forgalomban).

2021. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek én is olyat, aki baromi okos, sok diplomája van már, de az elsőt nagyon nehezen kapta kézhez, mert egy csomószor megbukott a nyelvvizsgán. Rengeteg dologhoz ért, de nyelvérzéke speciel abszolút nincs. (Ami tök fura nekem, aki buta vagyok, viszont a nyelvvizsgám elsőre meglett és 3 idegen nyelven beszélek elfogadható szinten.)
2021. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
Valószínűleg diszlexiás. Ép agyú ember meg tud tanulni 60%-nyi B2-re angolul.
2021. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Azért én mindig kíváncsi vagyok a sokszori sikertelen nyelvvizsgázók tapasztalataira: hogyan és mennyi időt töltöttek felkészüléssel, otthon milyen próbateszteket írtak, mennyin múlt nekik tulajdonképpen, utána hogyan és mennyit készültek a következő nyelvvizsgára... Itt a gyakorin vannak néha egészen hajmeresztő történetek - nem is olyan ritka hogy valaki mindenféle-fajta nyelvvizsgával próbálkozik, miközben otthon is alig tudja 60%-osra megírni a tesztet, és nem merül fel benne, hogy hiába dobál tízezreket újabb és újabb vizsgára, nem fog varázsütésre jobban menni, és jobban járna ha nyelvórákra költene.
2021. dec. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészről ez az amnesztia véleményem szerint az oktatás csődje. Ha tömegesen vannak olyan emberek, akiket érint a probléma, akkor el kellene gondolkodni, hogy mi is folyik tulajdonképpen idegen nyelv oktatás címszó alatt. Aki egyetemre ment, az minimum 8-12 éven át tanult valamilyen idegen nyelvet. Hogy fordulhat az elő, hogy 8-12 év alatt egy B2es szintre nem sikerült eljutnia?

Másrészről: nem vonom kétségbe, hogy van ilyen ismerősöd, pontosan olyan gyakorisággal, mint az a bizonyos 90 éves nagypapa, aki egész életében decivel indította a napot és szívta a mezítlábas cigit, mégis kicsattan az egészségtől. Azért a le nem nyelvvizsgázók többsége messze nem ez a kategória, sőt. Más kérdés, hogy nekem valahol az is felfoghatatlan, hogy egy ekkora agy, mint akit te is leírtál, miért nem tud a mai követelményeknek megfelelően egy középfokú nyelvvizsgát lerakni, amikor tényleg azért nem egy akkora megugorhatatlan akadály, ráadásul programozóként jogosan merül fel bennem ,hogy mégis csak kell tudnia valamennyire angolul.

Harmadrészről - és ezzel a résszel nem leszek népszerű. Véleményem szerint jóval többen járnak egyetemre, mint ahány embernek valójában kellene. Eléggé elinflálódott a "diplomás" szó is, pontosan az ilyen embereknek köszönhetően. Amikor kettes, hármas érettségikkel már felvétel nyerhető, majd a 3 éves képzésen 5-8 (de tudok 10 évnyi) fingfestést követően az ember után hozzávágják a diplomáját, mert most már ugye nyelvvizsgát sem kell letennie, az azért nagyon nagy baj. Ezeknek az embereknek nem biztos, hogy való az egyetem (mert hogy nem való mindenkinek). Nagyon szeretnék látni egy reprezentatív statisztikát arról, hogy vajon mely szakok, mely egyetemek hallgató érintettek leginkább ezzel a problémával és ehhez képest utána hányan tudtak a végzettségüknek megfelelően elhelyezkedni.

2021. dec. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Egy programozó matematikus nyilván megtanult sikeresen egy vagy több programozási nyelvet. Sőt, bírnia kell magasfokú logikai és absztrakciós képességgel is. Egy beszélt nyelvhez is épp ezekre van szükség, hiszen jórészt ugyanazt az agyterületet használják. Szóval kétlem, hogy az illetőnek tanulási, nyelvtanulási nehézségei lennének. Inkább a ráfordított energia hiányozhat vagy a motiváció vagy a kitartás.

Ráadásul, az informatika tipikusan az a terület, ahol angoltudás nélkül félember vagy. Vagy inkább csak negyed.

2021. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Egy informatikus, aki nem tud angolul? Ez ugye csak vicc?!?

Könyörgöm, mire valami megjelenik magyarul, addigra el is jár felette az idő. Ez nem az a szakma, ahol évekig, évtizedekig megélsz az egyszer megtanultakból. Itt folyamatosan tanulni kell, de ehhez a legritkább esetben áll csak rendelkezésre magyar nyelvű anyag.

2021. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!