Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki csinált már IELTS vizsgát,...

Aki csinált már IELTS vizsgát, milyen volt? Mit tanácsolnál annak, aki előtte áll?

Figyelt kérdés

2021. dec. 26. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már későn válaszolok, de nekem most lett meg az eredmény.


7.5 pontos lett a 9-ből összesen, ami egész jónak számít.


Nem nagyon készültem rá, csak az előtte levő napon. Nem nagyzolásból mondom, csak én évekkel ezelőtt hónapokig rengetegek angoloztam és használtam is a nyelvet valamennyire tehát nagyrészt a vizsgára megmaradt a tudás.


Viszont én azt tanácsolom neked, hogy ha jobb pontot akarsz kapni, akkor ténylegesen kezdj el rákészülni már hónapokkal korábban, min. 3 hónappal előtte.


Ugyan a vizsgán nincs nyelvtani rész, de én azt tanácsolom, hogy nézd át a nyelvtant nagyjából. Tanulj meg "különlegesebb" szerkezeteket, mert a fogalmazásnál hasznos lehet.


Utána tanulj szavakat. Kötőszavak, kifejezések, olyan szavak, amelyekkel véleményt nyilvánítasz ki stb stb.


A szóbelihez nézz videókat youtube-on, van egy csomó.


Az szövegíráshoz meg nézz utána, hogy hogyan kell diagrammokról írni. Van a neten egy csomó példa.


Sok sikert

2022. jan. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Voltál korábban más nyelvvizsgán?

Ahhoz képest mennyire érezted nehéznek?


Miket kérdeztek tőled a szóbelin? (Én valamiért ettől félek a legjobban, pedig tudok beszélni, de akkor is :))) Ott mit figyelnek, neked hogy ment?

2022. jan. 26. 16:00
 3/3 anonim válasza:

Nézz róla videókat, hogy kb hogy megy egy szóbeli. Én mikor készültem, akkor azok alapján tájékozódtam, és olyan is volt. Meg nyomassad az IELTS felkészítő feladatokat, tele van vele a net.


Bár ezek csak könyvek, de biztos segít. Sok sikert !

[link]

2022. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!