Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy küldjem el ezt a rajongói...

Hogy küldjem el ezt a rajongói levelet? (Csak normális válaszokat légyszi)

Figyelt kérdés

Eduarda Amorimnak szeretnék egy levelet írni. Ő most Oroszországban, Rosztovban játszik.

1: Milyen címre küldjem? (Ha jól tudom, akkor a Rosztov csapata a Sport Palace-ban játszik)

2: Az orosz címet cirill betűkkel és a magyar címet magyarul írjam rá?



2021. dec. 27. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
xddd
2021. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkakapcsolat miatt küldtem levelet Oroszország több pontjára is, nem cirill betűket használtam a címzéshez, nem volt gond

ám egyszer nem kapta meg az illető a levelet, kiderült, a

Postás nem tudta elolvasni a címzést és így nem tudta kézbesíteni sem a levelet. Onnantól duplán kellett leírni a címet


Tehát jobban jársz ha mindkettőt ráírod, itthon a cirillt nem fogja tudni elolvasni a magyar levélkezelő, kint meg a magyart az orosz


Fogj egy nagyobb borítékot és írd rá mindkét betűformában! Kínából is 2 nyelven nyomtatják a postai címkéket, nem egyedüli ez :)

2021. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Örülök, hogy te ilyen jól szórakozol

#2 Köszönöm szépen, így fogom ráírni!

2021. dec. 27. 19:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ugye nincs közvetlen magyar-orosz határ, tehát vagy Románián vagy Ukrajnán keresztülmegy a levél szerintem. Angolul is ráírjam, hogy a román vagy ukrán ember is értse?
2021. dec. 27. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

"Még annyi, hogy ugye nincs közvetlen magyar-orosz határ" :DDDDDDD


Istenkém. Miért nem hívod fel a posta ügyfélszolgálatát és kérdezed meg?


Feltételezem a posta tudja milyen útvonalon kell levelet eljuttatni, így ha plusz infó kell a borítékra ők azt ráteszik.

2021. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi...
2021. dec. 27. 23:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ukránok elég jól értenek oroszul, és ha átmegy ott a levél, akkor csak annyit kell érteniük rajta, hogy oroszországba megy. A leveleket többnyire repülőn viszik, valószínűleg nem is megy át Ukrajnán.


A címzésre írd rá szép nagy betűkkel, hogy RUSSIA és akkor nem téved el Oroszországig.

2021. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm
2021. dec. 28. 11:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


Név, Cég

Utca, házszám, emelet, ajtó…

Irányítószám, Város

Ország


Ebben a sorrendben címeztem, először angolul (xy street, 8. floor, stb)

Utána/alatta Oroszul, cirill betűkkel


Így mindenhol el tudták olvasni és gond nélkül odaért.

Ha tudod nyomtasd rá a borítékra vagy egy cimkére, akkor tuti nem lesz gond az értelmezése!


Ukrajna, Románia szerintem nem játszik, azt gondolom repülővel mennek egyenesen orosz földre a küldemények, és majd ott szortírozzák a megfelelő körzetekbe. Majd megoldják :)

2021. dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én ezt találtam:

[link]

2021. dec. 28. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!