Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 104-es IQ-val érthető, ha nem...

104-es IQ-val érthető, ha nem tudtam megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, MENSA IQ-n mérték. 10 éves korom óta tanulok angolul (először falusi általános iskolában elég felületesen) majd középiskolában szintén nem annyira magas színvonalon, de érettségi után egyetem alatt sikerült a legkönnyebb szóbeli-írásbeli középfokú megszerzése (origo ill. dexam) a diploma miatt. 2020 elején diplomáztam azóta viszont semmit nem gyakoroltam és youtube videókat továbbra sem értem meg. Közben voltam több magántanárnál, nyelvsuliban (jelenleg is járok a Hollywood nyelvstúdióba), de nagyon görcsösnek érzem az egéset. Jelenleg is úgy tanítanak, mint a középiskolában és nem érzem azt, hogy valaha is tudnék majd folyékonyan beszélni. Egy Do you meg there is kérdőmondatot összerakva is majdnem kisűl az agyam ha végiggondolom épp mi a szórend meg milyen prepozíciót kell használni.


Azt érzem ez a nehéz agyterhelés és nehézkes tanulás azért van, mert a mért IQ-m egyszerűen nem elég magas egy idegennyelv megtanulásához és - ne szépítsünk - egyszerűen azért mert túl buta vagyok.

Mi az igazsság?



2021. dec. 29. 10:36
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges, hogy valóban nincsenek meg a szellemi képességeid az angolhoz
Nem okozhatna problémát, de mivel full középszer az IQ-d (talán alacsony is) így pokoli írtó szorgalom és kitartás kellene az angolhoz
Semmi köze az angol nyelvtanuláshoz az IQ-nak, egyszerűen rossz módszerrel tanultad eddig a nyelvet
39 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok köze van hozzá. Lehet magàval az angollal van gond, kênyszernek érzed, nem szereted annyira. Sajàt példa: 2 nyelvet megtanultam felsőfokon szenvedés nélkül (nyelvszakra is mentem) viszont az angollal mindig megszenvedtem. Lehet csak a módszered nem elêg hatékony. Hogxan szoktál tanulni és mennyit?
2021. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
64%

Nem. Ilyen értékkel bizonyos egyetemi képzések is elvégezhetők.

Ha alapnak a mensa tesztjének értékét tekinted.


Fontos látnod, hogy a lelki és fizikai állapotod hatással van a teljesítményedre.

Ezt sem méri a gagyi mensa tesz, pedig nyilvánvaló.


A mensa ócska tesztjének meg ne dőlj be. Az intelligencia jóval bonyolultabb annál, mint ahogy abban a gagyi tesztben mérik. A mensásoknak is többnyire az ego értékuk magas, nem az értelmi képességük, stb.


Sajnos Magyarországon nem ismerik az egynyelvű oktatást. Csak a kétnyelvűt (fordítás, így még követni sem tudja a kötetlenül beszélőt).


Írj privátban, segítek.

2021. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Diplomával 104-es IQ? Nehezen hihető! A fogalmazásod se 104-esre vall. Ha ez a 104, akkor az itteni átlag 50. Ha megvan a nyelvvizsgád, akkor mit nyafogsz a nyelvérzék hiánya miatt? Akkor ez nem áll fenn. Nincs legkönnyebb vizsga, B2-es vizsga van. Hagyd a francba a nyelviskolát, minek szórod rá a pénzt, nézz filmeket, ha nem érted, akkor először ismertet és felirattal, majd ugyanazt felirat nélkül, nézz naponta youtube videókat, ott szintén megvan kezdetnek a felirat lehetősége, amit később el lehet hagyni. Olvass az interneten angolul, olvashatsz könnyített olvasmányokat is, és fuss neki minden olyan lehetőségnek, amikor beszélhetsz (akár ismeretlen turistákkal vagy a barátaiddal), semmi jelentősége a nyelvhelyességnek. Van ilyen új szakma is, hogy nyelvi coach, a nyelviskolának kidobott egyhavi díjat egy olyannak is adhatod, hátha szolgál hasznos tanácsokkal.
2021. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Ja, és partner híján beszélj magaddal, például mondd el a cselekményét annak, amit olvastál és láttál, szükség esetén használj szótárt. Naplót is írhatsz.
2021. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

2-es válaszoló vagyok. A 3-as hozzászóló válaszát fogadd meg. Értékes gondolatai vannak.


Az alacsony színvonalú MENSA tesztre meg ne alapozz, csak kibillent a nyugalmi (lelki) állapotodból.

2021. dec. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Te írod, hogy egész életedben felületesen tanultad az angolt, magadtól nem

olvasol/nézel semmi angol dolgot, ne haragudj akkor min is csodálkozol? Ha önállóan nem teszed bele az időt és munkát a tanulásba, gyakorlásba, nincs az a magántanár és az a mennyiségű nyelvóra ami varázsütésre feloldja amit te görcsösnek érzel ebben. Nem az IQ-ddal van a baj, ez egy gyenge kifogás. Foglalkozni kell az nyelvvel, nem elég beülni a szcientológus nyelvstúdióba és várni a csodát.

2021. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Nem. Ilyen értékkel bizonyos egyetemi képzések is elvégezhetők."


Melyek azok a képzések amik már nem tartoznak ebbe a "bizonyos képzések" kategóriába?

Amúgy gazdinfót végeztem, igaz kétszer annyi idő alatt, mert programozás miatt sokat csúsztam és szakot váltottam.

Itt a Hollywood nyelvstudióban is a villámgyors tanulást promótálják azért jelentkeztem, de nagyon görcsös és szőrszálhasogató a tanulás. Szinte a 0-ról kezdették velem, ami már előre elvette az önbizalmam viszont muszáj folytatnom, mert írtó drága óraalapú szerződésem van.

Filmeket is néztem, de nem segített, mert 3 szavanként kellett szótároznom.

Az nem megy legjobban, hogy gördülékenyen jöjjenek a gondolatok és a szórendet, megfelelő prepozíciót/kifejezéseket használjam, emiatt nincs is önbizalmam, mert félek, hogy mondat közepén leblokkolok, mert nem jut eszembe a folytatás.

2021. dec. 29. 11:19
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a matematika alapszak.
2021. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Mit jelent az, hogy irtó drága óraalapú szerződés? Hány órát voltál képes előre kifizetni? Egyébként nyugodtan reklamáljál, verd az asztalt, senki nem szereti a problémát, inkább visszaadják a maradék pénzt.

Ja, ne kezdj el háromszavanként szótározni! Csak nem gondolod, hogy minden ismeretlen szót meg kell nézni! Szó nincs ilyenről! Nézd a filmet! Majd megérted. Aztán nézd újra, és akkor már a részleteit is megérted. Ha nagyon lelkes vagy, akkor harmadszor is, de azt csak ha jól esik. Nemhogy háromszavanként, de háromperscenként se kell szótározni! Csak ami nagyon ismétlődik vagy nagyon hiányzik a megértéshez. Az önbizalmaddal van baj, és az nem nyelvtanulási probléma. Most még inkább ajánlom a nyelvi coach-ot, és jegyezd meg a híres poliglott, Lomb Kató útmutatását: A nyelv az egyetlen dolog, amit rosszul is érdemes tudni.

2021. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg a filmnézés, olvasás, angol nyelvű tartalom, ami legjobban segít. Szótárat meg felejtsd el. Olyan filmet nézz, amit már láttál, így tudod, hogy miről szól. És egy b2es nyelvvizsga mellett kell legyen akkora szókincsed, hogy ki tudd következtetni, éppen miről is van szó. Nem kell minden egyes szót megérteni. De ha ez neked valamiért nem felel meg, és nyelviskolában akarsz tanulni tanárral, hiába jó a film is, akkor ajánlom a don't panicet. Nem a legolcsóbb, de nagyon jó. Tapasztalatom alapján mondom, hogy az órák szinte teljes mértékben angolul vannak, ritkán van magyar (pl nyelvtani rész elmagyarázása, de kb ennyi), és nagyon beszédközpontú. Van online és offline tanulásra is lehetőség az ország több pontján.
2021. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!