Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan foglaljam mondatokba...

Hogyan foglaljam mondatokba az angol szavakat?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt írják, hogy ne magába tanuljam meg a szót hanem szópárba vagy mondatba bele építve de honam szedjek hozzá kész értelmes angol mondatot? Van erre valami oldal?
2021. dec. 31. 11:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd át a nyelvtant, hozzá példamondatokat….
2021. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez tök értelmetlen alapvetően, mivel bizonyos szavaknak több jelentése is van és eltérő mondatokban eltérő jelentése van. Így te hiába magolsz be egyet, ha utána valaki más értelemben használja.
2021. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egynyelvű szótárakban vannak mintamondatok.
2021. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
én személy szerint a szavakat nem példamondatokkal, se nem magolással tanulom, egyszerűen megjegyzem azokat amiket gyakran hallok. Pl. yt-n nézek egy videót egy adott témában, megnézem mit jelent, nézek még 3-4 videót és meg is jegyeztem. Órán mindig átismételjük a téma új szavait, 2-3 óra után már tudom.
2021. dec. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Igazából nem a mintamondat kell a tanuláshoz, hanem azt a tudást kell a szó mellé pakolni, hogy milyen helyzetekben, értelemben használják ők. Ehhez meg sokszor egyszerűbb egy mintamondat, mint egy fél oldalas magyarázat. Van, amikor az elöljárók vagy vonzatok kötelezőek, ott is néha jó a mondattal tisztázni a jelentést (például a substitutenál a melyiket mivel rögtön kiderül a mondatból, hogy - pont fordítva mondják, We must substitute a new chair for the broken one. Ez nem a magolás kérdése, hanem, hogy jobb híján úgy mondjam, a szó átvétele.

De az első 5 leckénél ezt nem kell túlzásba vinni. :)


Szerintem teljesen felesleges egy sokjelentésű szó minden jelentését elsőre bevágni.

2021. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#5


Jó csak az ilyen példamondatokkal az a baj, hogy kb sose használják így élő beszédben. Mert például az új szék vásárlásra a régi helyett se hallottam még sose a substitute szót, pedig angol nyelvi környezetben dolgozom :D Persze, lényegében lehet rá használni, mert van egy lecserélni vonzata a szónak, de kb senki nem használja. Már maguk az anyanyelvi angolok is egyre inkább elhagyják az ilyen szerkezeteket. Mint például a Past Perfecteket is. Szóban már kb senki nem használja, max könyvekben szokás találkozni vele.

2021. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
#6, az igénytelenség prófétáit nagyon rühellem. Az élőbeszédre hivatkozni oltári nagy ostobaság akkor, mikor egy könnyed olvasmány - crime, thriller, nyálat nem olvasok - meg használja a szerkezeteket. Hopp, jut eszembe tehát te nem olvasol. Hát, lassan senki sem fog, de az én idősebb korosztályomban még ez nem okozott fizikai fájdalmat.
2021. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
...pont a substitute-al kapcsolatban utoljára a helyen, amit közelebbről ismerek, a sportlapokból vették a példamondatokat, hogy ki helyett ki van a pályán. Az már tényleg úgy van, hogy egy eb, vb vagy mi focimeccsről szóló vezércikket senki nem olvas manapság. :D
2021. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

#7


Butaságokat beszélsz, mert egy frusztrált, sértődött senkiházi vagy. A substitute-ot élő beszédben csak sportban használják, sehol máshol. Az, hogy huszadrangú jelentésben valaminek a cseréjét is jelenti, az senkit nem érdekel. Soha, senki nem fog ilyen mondatot mondani szóban, de még írásban sem. Ennyit a példádról. Nőj fel, ne durcizz.

2021. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, de nagyon egyszerű a dolog: sokat kell olvasni. Persze ne a Háború és békével kezdj, hanem könnyített olvasmányokkal (pl. Oxford Bookworms). Illetve használd a netet és a közösségi médiát: keress az érdeklődésednek megfelelő blogokat, fórumokat. Kövess be Instagramon, Twitteren hírességeket vagy híroldalakat, vagy csak keress rá erre-arra. Nyilván nem volna reális elvárás, hogy te magadtól ontsd magadból a mondatokat, ha semmilyen bemenettel nem találkozol az adott nyelven. Akkor ragad az emberre a nyelv, ha körbeveszi magát vele, és a passzív tudás amit így összeszedsz, jól fog jönni mikor tudatosan tanulsz. Ennyi.
2021. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!