Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek felsőfokú...

Hogyan készüljek felsőfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Dexames angol felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni és arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e megvennem a vizsgaközpont által kiadott felkészítő könyvet vagy elég az emelt érettségi feladatokkal gyakorolnom rá? Vagy esetleg tudtok valami más módot, tippet, amivel készülhetnék rá?

Középfokú nyelvvizsgám már van, 2018 októberben (írásbeli) és 2019 áprilisban (szóbeli) voltam, mind a kettő 90% lett. Azóta nem tudom, hogy fejlődött-e az angolom, de szerintem szinten tartottam, sok sorozatot nézek angolul angol felirattal.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 1. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Mivel van a honlapjukon C1 mintafeladat is, szerintem a kérdést eldöntheted magányosan is.
2022. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Ha csak az emelt érettségi feladatokat gyakorlod, elég kellemetlen meglepetések fognak érni, mivel az csak B2 szintű...!


Nyilván penge kell hogy legyél abból is, ami B2-re kellett, de tovább kell fejlődni. Vedd meg a felkészítőkönyvet.

2022. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Én néhány alkalommal elmennék egy angol tanárhoz is, akivel átvenném az egészet. Sokat segít, ha a szóbelire olyan személlyel gyakorolsz, aki ki tudja javítani a hibáidat, esetleg tanácsot ad stb.
2022. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Vagy esetleg tudtok valami más módot, tippet, amivel készülhetnék rá?"

Használd a nyelvet minél többet, minél több dologgal kapcsolatosan: olvass és nézz, hallgass minél több autentikus anyagot; szokjál le a gyk-ról és helyette angol nyelvű hasonló oldalon töltsd az idődet; amikor új szóval, kifejezéssel találkozol, jól teszed, ha ki is jegyzeteled magadnak, aztán memorizálod, hogy minél inkább beépüljön nem csak a passzív, hanem az aktív szókincsedbe is.

2022. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!