Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a leghatékonyabban a hallott szövegértésemet?

Figyelt kérdés

Sajnos nemcsak idegennyelveken, de magyarul sem értem nagyon sokszor, hogy mit beszélnek az emberek, így bár hiába nem beszélek rosszul pl. angolul, de a hallott szövegértéssel folyamatos gondjaim vannak. Már gyakorlatilag egyáltalán nem nézek magyarul semmilyen filmet/sorozatot, mindent angolul, viszont ha felirat nélkül nézem akkor nagyon gyakran és sokszor kell visszapörgetnem ahhoz, hogy megértsem, sőt sokszor teljesen mást értek, mint amit kéne és a feliratról puskázva esik le, hogy pl. amikor azt mondja, hogy I'd assume... én azt értem, hogy I dassume.. és azt hiszem, hogy a dassume az valami olyan szó amit még nem tanultam...


sokan azt javasolták nekem, hogy angolul nézzem angol felirattal, merthogy a kiejtés miatt, így jobban fejlődöm, viszont az az érzésem van, hogy így pont, hogy elkényelmesedem, mert nem hallás után értem meg, hogy mit mondanak, hanem elolvasom és így egyáltalán nem érzek semmi fejlődést.



Lehetséges, hogy fejlődöm csak én nem veszem észre? Milyen stratégiával lehet leginkább fejleszteni ezt a készséget? Sajnos magyarul is nagyon sokszor kell visszakérdeznem, már akkor is ha valaki csak egy kicsit gyorsabban beszél, pedig ez az anyanyelvem.. és most ráadásul egy olyan angol nyelvvizsgát kell csinálnom, ahol a hallott szövegértés részen csak egyszer játsszák le a felvételt és elsőre kéne megérteni, úgyhogy nagyon szeretnék ezen fejleszteni.



2022. jan. 1. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy egyszer megnézem angolul angol felirattal, utána újra felirat nélkül, többször is (természetesen nem egy nap akárhányszor
2022. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha lelassítod a videót/hangot az nem segít? A másik kérdésem: biztos jó szintű szöveget hallgatsz?
2022. jan. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Autotitmia
2022. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hallásoddal nincs probléma, hogy a magyar nyelvű szöveghallásod-értésed is problémás?
2022. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a szövegértéssel (magyar is) föleg akkor volt bajom, amikor sok volt a háttérzaj. Amióta fejhallgatóval nézek filmeket, azóta ez megszünt
2022. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A trükk az, hogy a feliratot abban a tempóban kell olvasni, ahogy mondják

A szöveget nézed, de a hangra figyelsz

(Bennem ez már annyira bennem van, hogy képtelen is vagyok angol nyelvű bármit magyar felirattal nézni)

2022. jan. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként vannak fent neten különböző szintű hangoskönyvek, azokkal is lehet gyakorolni

Először meghallgatod, majd hallgatás mellett olvasod

Illetve valami gyerekmesét keresel, azokban általában szépen szoktak beszélni, érthetőbben mint egy amcsi akciófilmben, gyakorlásnak ez is jó (érettségi előtt a Vízcsepp mesterrel nosztalgiáztam :D)

2022. jan. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvű szövegértéssel nem szabadna, hogy problémád legyen! Inkább ennek kellene utánajárni, hogy mitől van!
2022. jan. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!