Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül tudományos, pénzügyi,...

Németül tudományos, pénzügyi, mérnöki témájú, érdekes sorozatokat, filmeket, vagy bármit tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés

C1-es nyelvvizsgára készülök. Minden megvan már ami kell, de szeretnék egy kicsit ráhangolódni a nyelvre. Youtube, Netflix, podcastok, bármi jöhet, bármilyen témában. (Hírportálokból a Spiegelt, a DW-t meg még ezer mást olvasok, abból megvan a napi adag)


A német szinkronos angol/amerikai sorozatokat annyira nem csípem, ezért német készítésű érdekelne. Ilyen anyanyelvi angolból a Top Gear, Joe Rogan experience, Mark Rober, Netflixen az Office. Németből a Kurzgesagt-ot szoktam nézni, ezen kívül még a GRIP tetszik.


Ha valami pénzüggyel kapcsolatos a dolog, mint példáull Ben Mallah vagy Mark Tilbury, akkor az plusz pozitívum.


Google-on is keresgélek, de szívesen meghallgatlak titeket is. Köszi!



2022. jan. 3. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt a tévét tudom ajánlani, ha ilyesmi műsorok érdekelnek (általában német és francia nyelvet is lehet választani rajta):


[link]

2022. jan. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nemetcközszolgalati adokon vannak jó termeszettudomanyos műsorok. Pl Quarks.
2022. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Link


[link]

2022. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És ez is jó, a Planet Wissen


[link]

2022. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Plusz:

[link]

2022. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Ha találok hasonlókat még én is linkelem majd, hátha van más is akinek hasonló kérdése van.
2022. jan. 3. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!