Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni az...

Hogy tudnám fejleszteni az angol nyelvtudásom?

Figyelt kérdés
Rengeteg melóra nem tudok jelentkezni mert egyszerűen nem megy az angol, mármint tökéletesen megértem amit nekem mondanak, sorozatokat is angol felirattal nézem meg podcasteket is hallgatok, de megszólalni már nem tudnék. Mintha sosem tanultam volna angolul, egy mondatot nem tudok összerakni (pedig anno le is érettségiztem belőle). Sajnos nincs pénzem tanárra vagy nyelviskolára.

2022. jan. 5. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Keress beszélgetőpartnert. Egy ismerősöd csak van, aki tud beszélgetni veled angolul. Ha van valaki, akivel gyakran chatelsz, akkor vele is beszéld meg, hogy ugyanúgy beszélgessetek, mint eddig, csak angolul. Illetve vannak ilyen nyelvtanulós találkozók Budapesten, ha a közelben laksz - összeülnek az emberek egy kávézóban vagy hol, és ott csak a célnyelven szabad beszélgetni.
2022. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak azzal tudod fejleszteni, ha elkezdesz angolul beszélni. Ismerkedj külföldiekkel vagy keress magyar partnert a gyakorlásra.


Ez biztos nem jön be mindenkinek, de én mindig is szerettem magamban beszélni angolul. Elképzelek egy szituációt, jellemzően egy vitát, és kimondom hangosan, hogy mit mondanék.

2022. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!