Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Eszperantó nyelvvizsgára a...

C728 kérdése:

Eszperantó nyelvvizsgára a nulláról 8 hét alatt fel lehet készülni, úgy, hogy angolból van B2-es nyelvvizsgám és tanultam franciát is?

Figyelt kérdés
2022. jan. 7. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudnod kell, hogy az eszperantó a logikus nyelvtana miatt valóban SOKKAL gyorsabban tanulható mint a nemzeti nyelvek, de ez is egy rendes, élő nyelv, és magától ez sem megy az ember fejébe, ezt is be kell gyakorolni...! – Ezt sokan nem fogják fel, és ezért van az, hogy 10 vizsgázóból 6 megbukik a nyelvvizsgán...

Mind e mellett a kihívás megoldható, ha rá tudod venni magad arra, hogy MINDEN nap rászánj a tanulásra legalább 3 órát... - Ez egy iszonyúan nehéz feltétel, és csak kevesen tudják betartani.

Az eszperantó középfok eléréséhez átlagosan kb 200 tanulási óra szükséges + külső tanári segítség. (A hátralévő 60 nap * 3 ó = 180) - Reális megoldás esetleg az lehet, ha kihasználod a www.eszperanto.hu oldalon az egyéni internetes tanfolyam interaktív gyakorlási lehetőségeit, és a végén egy magántanárral gyakorolod a beszédet, a szövegértést és a labort.

Az angol és francia nyelvismerteted megkönnyítik a dolgot, de ne felejtsd el, hogy a szavakat itt is meg kell tanulni és be kell őket gyakorolni..!

Ha belevágsz a tanulásba, az esetleges vizsgán túl egy különleges világba csöppensz bele, hiszen az eszperantó nyelvet beszélők egy nagy nemzetközi közösséget alkotnak, nagyon sok érdekes lehetőséggel, különlges élményekkel! - Érdemes megtanulni eszperantóul...!

2022. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is számolgattam vele, mert féltem, hogy nem fognak felvenni 1 nyelvvizsga 1 emelt kombóval.

Ami pénzt és energiát ráfordítanál azt fektetheted inkább az érettségire készülésre, az fontosabb.


Én is inkább matektanárhoz jártam, fel is vettek bőven az elsőnek megjelölt szakomra.

2022. jan. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!