Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki milyen idegen nyelvet...

Ki milyen idegen nyelvet tanulna leginkább?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Német
Olasz
Francia
Svéd
Spanyol
Holland
Lengyel
Portugál
Cseh
Finn
38 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Angol.
2022. jan. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
a németet választottam, mert nem lehetett se ezek közül többet, se mást :)
2022. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Milyen értelemben? Hogy melyik tetszik a legjobban vagy hogy ha választanom kéne, melyiket választanám, melyik lenne a legelőnyösebb?

Ha az előbbi, akkor főleg spanyol, ha az utóbbi, akkor német. Amúgy már mindkettőt beszélem.

2022. jan. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából olyan értelemben, hogy számotokra melyik nyelv tanulásának lenne haszna akár anyagilag, akár utazásilag, stb. Én angolul tudok, és most kezdek majd olaszul és németül tanulni önszolgalomból.
2022. jan. 7. 18:00
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Én eddig Bécsben éltem, németül egészen jól beszélek. Most költözünk kedvesemmel Eupenbe. Ez Belgium vallon (francia nyelvű) tartományának azon része, ahol a németajkú kisebbség van többségben. Ez a fővárosa a német nyelvű országrésznek. Érdekes a helyzet, mert innen kb 30 perc a németországi Achen, a holland Maastricht, a vallon-francia Liege és a 2-3 nyelvű (ha a luxemburgit külön nyelvnek tekintjük) Luxemburg is egészen közel van. Kedvesem pedig olasz. Ő Liege-ben fog dolgozni, én szerintem vagy Eupenben vagy Aachenben. Egymással németül beszélünk, mert ő csak pár szót tud magyarul,és én se sokat olaszul. Hogy mi lenne számomra hasznos: olasz, francia, holland, (letzgeburgisch nagyon esetleg). Valszeg a holland utolsónak.
2022. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én imádom az olaszt, a németet meg muszájból tanulom. Tervezek majd valamikor a közeljövőben Olaszországba menni turistaként, ezért is érdekel nagyon a nyelv.
2022. jan. 7. 19:09
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Ebben a felsorolásban nyolc olyan nyelv van,amelyet szívesen tanulnék.Végül a cseh mellett tettem le a voksomat.Mivel Budapest után Prága a kedvenc fővárosom,nagyon szeretnék majd egyszer elutazni ide.A cseh valamivel nehezebb nyelv,mint az orosz,de szeretem tanulni.
2022. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Eddig angolt, oroszt és spanyolt tanultam/tanulok.

Legszívesebben a koreaiba kezdenék bele legközelebb, a felsoroltak közül pedig a finn tűnik a legérdekesebbnek, de egyértelműen a német a leghasznosabb nálunk.

2022. jan. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is szeretek nyelveket tanulni, szerintem ez egy nagyon hasznos hobbi. Én első körben európai nyelveket tervezek tanulni.
2022. jan. 8. 05:24
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Hasznosság alapján a németet kéne mondanom, de hányingerem van attól a nyelvtől. Annál már csak a holland és a lengyel sérti jobban a fülemet a listáról.

A csehek, finnek kultúrája, irodalma, országa sosem érdekelt, így felesleges lenne ilyen nyelveken is tanulnom.

A svéd egész jól hangzik és szeretem a skandináv mitológiát, ám a mai svéd népet nem, így ezt sem tanulnám.

Valamelyik újlatint választanám, mert ezek számomra nem rondák, használni is tudnám őket mire, leginkább a spanyolt mondanám

2022. jan. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!