Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan hozzam vissza aktívba...

Hogyan hozzam vissza aktívba az angol nyelvtudásomat?

Figyelt kérdés

7 évvel ezelőti B2-es nyelvvizsgám van, de ahogy letettem (elsőre sikerült egész korrekt pontokkal, szóbeli pl 92%) utána nem is használtam soha többet, még a nevem elmondására sem, mert nem kellett és akkoriban a tipikus tini felfogással élve "nem volt nyelvérzékem, utáltam a nyelveket". Slusszpoénként egy ideig német nyelvterületen éltem ezután és bár a németem max B1-es szinten van, sokkal hamarabb írok körül szóban dolgokat németül, semmint angolul. Munkahelyen a szakmámmal kapcsolatban azonban baromi nagy előny az angol nyelv, szeretnék vissza állni rá.

Könyvet, filmet (bár felirattal) de nagyrész megértek, videójátékokat is. Plusz netes tesztek alapján szövegértést számonvéve sacc per kb megvan a B2-es szint. Megszólalni viszont az esélytelenek nyugalmával indulok, tehát minden tudásom passzív.

Ha nincs kivel angolul beszélnem, hogy tudom mégis a beszédkészségemet fejleszteni, hogy ne 5 perc legyen egy mondat?

Olvassak még többet és pl hangosan mondjam? Vagy hogy?



#aktív nyelvtudás #passzív szókincs
2022. jan. 8. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nezz sorozatokat, filmeket angolul.

Olvass a neten híreket..

2022. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy videóban láttam egy olyan tanácsot (személyesen nem próbáltam) hogy nézz videót/olvass és utàna hangosan (ez fontos) foglald össze. Lehet nem lesz tökéletes, de legalább megszokod, hogy angolul beszêlsz.
2022. jan. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Thunderfairy ***** válasza:
Én amikor itthon kicsit tanulok angolt úgy csinálom hogy olvasni mindig hangosan. MINDIG!
2022. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress az interneten olyan embereket, akikkel tudsz angolul dumálni. Mi érdekel? Annak a témának keress valami angol közösségét (pl. Reddit). Írásban már van is kivel beszélgetni. Innen már simán össze tudsz haverkodni hasonló érdkelődésű emberekkel. Aztán már csak keresni kell valakit, akivel jól kijössz és lehet is menni Discordra vagy valami más hasonló helyre mikrofonnal.
2022. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nézdd át az összes idő használatát, képzését, aztán kezdj el mindent angolul olvasni neten, chatelj vagy beszélj másokkal angolul a videójátékokban/discord szervereken. Nem is értem, hogy hogy felejthettél el angolul, amikor az interneten szinte minden dolgot angolul kell csinálni.
2022. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5

Nem felejtettem el angolul. Angolul megszólalni felejtettem el. Könyvet ugyanúgy eltudok olvasni, mint anno. :)

2022. jan. 10. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a BBC Learning English ingyenes appját hasznalom a C1 angolom szintentartására, mert az utóbbi években nagyon kevés lehetőségem van használni. Tök jó tamatikák mentén különböző szintű és fajtájú témál vannak, 1-6 perces blokkokban. Próbáld ki!
2023. febr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!