Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlotok, az angol után...

Mit ajánlotok, az angol után milyen nyelvet tanuljak, amivel középfokú nyelvvizsgát tehetek?

Figyelt kérdés
Gimiben tanultam németet, de nagyon gyenge volt a második nyelv oktatása és már szinte semmire nem emlékszem belőle. Nem is a kedvenc nyelvem. Angolból felsofokúm van, de sajnos a mester diplomámhoz minimum két középfokú kell és nem lehet kiváltani felsőfokúval. Érdekel még az olasz, de más nyelvekre is nyitott vagyok. Mit gondoltok, mit érdemes elkezdenem? Van 3 évem, hogy elérjem a B2 szintet. :)

2022. jan. 10. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Eredetileg viccből be akartam írni, hogy kínai vagy orosz, mivel úgyis nő a befolyásuk itt.


De mivel diplomához kell, válaszd azt, amit tetszik. Akkor van esélyed jól elsajátítani, ha akarod is, ha nem akarod, akkor szenvedés lesz.

Pl. ha valaki szeret animét nézni, akkor a japán egy jó ötlet szokott lenni, mivel egyszer talán felirat nélkül is nézheti kedvenc sorozatát.

2022. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt a 2. válasz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


Lehet, hogy nem passzol tökéletesen illetve nem írtad, hogy te is gazdasági vonalon tanulsz-e, de elég jó válasz.


Vannak területek ahol bőven elég az angol, a második nyugodtan legyen az amit szeretnél, ami tetszik meg amiből könnyű vizsgát szerezni.


De van ahol a német komoly előny lehet, ha nem utálod nagyon, el lehetne gondolkozni rajta.


Egyébként szakmai felsőfokú sem váltja ki a második középfokút?

2022. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bölcsész vonalon vagyok, nem gazdaságin, ott az alapműveltség miatt elvárás, nem feltétlenül szakmailag.
2022. jan. 10. 13:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha az olasz érdekel, tanuld azt! Olyan nyelvet kell tanulni, amihez van valamilyen érzelmi kötődés, mert akkor sokkal könnyebb elsajátítani. Ráadásul, az alapműveltséghez az olasz mint újlatin nyelv ismerete nagyon is passzol.
2022. jan. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!