Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú, C1-es német nyelvvi...

Felsőfokú, C1-es német nyelvvizsgát szeretnék tenni idén. A Telc, ÖSD, Goethe között vacilálok. Melyiket ajánlanátok és miért?

Figyelt kérdés

2022. jan. 11. 14:01
 1/3 anonim válasza:
100%

Én Telcen csináltam a szóbelit (B2-est). Nekem nagyon bejött. Egy másik vizsgázóval kellett beszélnem megadott témáról és kidolgozási idő is volt, meg a magnós rész sem volt vészes.

Szimpatikusabbak volt, hogy sorstárssal kellett beszélgetnem.


Ha, végképp nem tudsz dönteni azt is megcsinálhatod, hogy a szóbelit és az írásbelit máshol teszed le. pl.:(nekem) Telc -szóbeli, BME-írásbeli.

Ugyanolyannak számít, mintha komplexet csináltál volna. Elfogadják mindenhol, annyi a különbség, hogy két bizonyítványod lesz nem pedig egy.

2022. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha német, akkor Goethe.


Habár a nyelvvizsga nem a legfontosabb tényezője a nyelvtudásnak, ez legelismertebb német nyelvvizsga a világon.


Legjobb szakemberek, legjobb tanfolyamok.


Én februárban megyek C1-re, 3 tanfolyamon vettem részt és a B2 is innen van.


Az igaz hogy ez egy nehezebb nyelvvizsga, de mondjuk ha angolra gondolsz ott is egy Cambridge többet ér mint a Euroexam, spanyolnál a Cervantessel ugyanez.


Megkérdezheted bármelyik nyelvtanárt.

2022. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy biztosra szeretnél menni vagy munkavállaláshoz kell egy komoly nyelvvizsgát felmutatni. A TELC könnyebb de korrekt, a Goethe Institut nyelvvizsgájára pedig mindenki felhúzza a szemöldökét.
2022. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!