Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Finn nyelvből alapfokú nyelvvi...

Finn nyelvből alapfokú nyelvvizsgára való felkészüléshez milyen módszert tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Van-e vizsgafelkészítő anyag valamilyen platformon?

2022. jan. 12. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Tudom, hogy nem válasz a kérdésre, de alapfokú nyelvvizsgának én nem sok értelmét látom.

Amúgy ezer féle nyelvvizsgatípus van, először is kinézném, hogy 1. mivel a finn nyelv kis nyelv, abból milyen nyelvvizsgatípusok vannak (biztos nincs annyi féle, mint angolból, németből, amiből van már legalább 30-40 féle és lehet, hogy még keveset is mondtam) 2. A rendelkezésre álló nyelvvizsgatípusok közül melyiknek a feladattípusai azok, amik nekem a leginkább "fekszenek"(Leírom a saját tapasztalatom: bő egy évtizede TELC-en úgy megbuktam, mint a semmi, ECL-en pár hónapra rá toronymagasan átmentem) - ennyit nem fejlődhettem 3 hónap alatt...3. Ha kifejezetten nyelvvizsgát akarsz, akkor arra gyúrnék, arra gyakorolnék...olyan feladatokat csinálnék.

2022. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

1. vagyok

Alapfokú nyelvvizsga kb. arra jó, hogy -a nagyinak - el lehet vele dicsekedni, meg hogy finn, meg milyen egzotikus (nem mindenkinek van finnből nyelvvizsgája, nem egy angol vagy egy német), meg hogy lám, sikerült. De semmit nem vált ki, inkább sikerélményre jó. (Nekem is van annakidejéről egy alapfokú szóbelim, de mivel 4 féle nemzetközi felsőfokúm, meg 3 középfokúm is van (abból egy szakmai) ezért ezeket soha sehol fel nem tüntetem, csakis a nemzetközi felsőfokúimat. (ECL, TELC,CAE,CPE)

2022. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dühítő az írásod. Nekem már nincs nagyim, és semmi közöm ahhoz, hogy te miből buktál meg. Nem holmi kioktatás kell, hanem segítség attól, aki jártas ezen a területen.
2022. jan. 13. 13:44
 4/6 A kérdező kommentje:

Ráadásul ez a megvető hangnem egy olyan dologgal kapcsolatban, amit valaki célul tűz maga elé ?!

És értelmetlen is, amit írsz, mert mit is kellene kiváltania bárminek is?

Erre mondja a latin közmondás:

Si tacuisses, philosophus mansisses.

2022. jan. 13. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező!


Sajnos a kerdesedre en sem tudom a valaszt, de engem is erdekel, ezert keveredtem ide. Az en velemenyem szerint a valaszolo nem irt megveto, vagy kioktato hangnemben, hiszen irasban nem is lehetne ezt annyira konkretan es egyertelmuen megallapitani, mint szoban. Inkabb Te olvastad ugy, mintha az lenne, Te ertelmezhetted felre ot. Talan arrol lehet szo, hogy nem azt irta, amit olvasni szerettel volna.


En a valaszt/valaszokat nagyon hasznosnak, es segito jellegunek talalom. A valaszolo altalanossagban emlitette a nagyit, nem pedig konkretan a Tiedre gondolt, aki sajnos mar nincs koztetek. A megbukas resz pedig arra volt pelda, h mennyire fontos lenne megvalasztanod a nyelvvizsga fajtajat annak erdekeben, hogy a legkonnyebben tudj sikert elerni. Magam reszerol mind a ket valasszal teljesen elegedett vagyok, es egyetertek veluk. Teljesen gyakorlati megkozelitesu valaszokat kaptunk. Ettol fuggetlenul megertelek, h Te szeretnel egy alapfoku finn nyelvvizsgat letenni, es talan majd lepesekben haladni tovabb is. Sok sikert kivanok hozza.


Szeretnem megkerdezni, hogy melyik tipusu finn alapfoku nyelvvizsgara keszulsz es hol? (Sajnos nem vagyok kepben, h milyenek vannak.) Talan ott, ahol majd vizsgaztatnak, tobb segitseget kaphatnal. Hiszen a valaszolonak igaza van abban, hogy a vizsga csak egy vizsga, az alafoku nyelvtudas a gyakorlatban lehet messze eltero is attol, ezert az alapfoku nyelvvizsga hasznossaga megkerdojelezheto is lehet. Raadasul amennyiben kulonbozo fajtai is vannak, akkor bizony valamelyest kulonbozokeppen fogja a tudasodat felmerni. Esetleg mas kepessegekre helyezi a hangsulyt az egyik, mint a masik.


Az akkreditacios kozpontban ezt az egy kulfoldi finn nyelvvizsgat emlitik meg:


[link]


Magyarorszagon pedig csak az ELTE Origonal talalok nyelvvizsgat finn nyelvbol, ami egy ketnyelvu vizsga (Lehet, h csak nem vagyok elegge figyelmes, de en nem latok tobb lehetoseget, sot, alafoku finnt egyaltalan nem latok itt sem 2022-re.)


[link]



Talaltam viszont Neked ezt az oldalt, lehet, h itt olvashatsz majd valami hasznosat angolul, hogy hogyan es milyen anyagokbol tanitanak nyelvet a finnek odakint, es milyen lehetosegek vannak a nyelv elsajatitasara.


[link]


Ezenkivul attol fuggoen, h hol laksz, lehet, h lenne lehetoseged bejarni finn kurzusokra valamelyik egyetemre februartol, vagy inkabb majd szeptembertol, pl. a szegedi, pecsi, debreceni, budapesti finnugor tanszekre, marmint ha meg letezik ilyen az emlitett egyetemeken, es meg oktatnak finn nyelvet. Tudom, most online oktatasra (is) lehet szamitani barmikor, de talan igy is valahogyan be tudnal kerulni valamilyen szamodra hasznos kurzusra. Ez nem olyan egyszeru, ha az ember nem hallgatoja az egyetemnek, illetve a szaknak, de meg lehet probalni. Elkepzelheto, h meg orulnenek is Neked, hiszen manapsag a bolcseszettudomanyok nem annyira nepszeruek, mint korabban. Regebben, par eve lattam a fb-on, h az ELTE finnugor tanszek inditott finn tanfolyamot. Erdemes lenne toluk megtudakolnod a tananyagot, ami alapjan haladtak. Itt van a tanszek elerhetosege:


[link]


Valamint a budapesti finn nagykovetseg is esetleg tudna Neked jo tippeket adni.


[link]


Tehat az Origo nyelvvizsga kozpont, az egyetemek finnugor tanszeke es a nagykovetseg lehet (velemenyem szerint) a legilletekesebb a kerdesed megvalaszolasaban. Tovabba en is remelem, h irnak ide tapasztalt finn nyelvtanulok is hasznos valaszokat Neked.


Elnezest kerek mindenkitol, h ugy irtam, h nem vagyok nagyon jol tajekozott.

2022. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jav.: tapasztalt, a finn nyelv tanulói
2022. jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!