Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a japán nyelvet...

Mennyire nehéz a japán nyelvet megtanulni, ha teljesen kezdő vagy?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani könyveket, videó anyagot (nem animere gondolok 😄), ami jól fel tud készíteni?

2022. jan. 17. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Szia!

Én a Lingodeer alkalmazást használom, az első lecke után fizetős, de nagyon jó. :) Ajánlom.

2022. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

TANKÖNYVEK:

- Genki

- Dekiru


SZÓTÁRAK:

- Kanji és Kana

- Bármilyen nyomtatott szótár


HANGANYAG:

- Próbálj youtuben anyanyelvűektől bármilyen videókat nézni, hogy szokja a füled a hangzását.



EXTRA:

- Jobb ha messziről kerülöd az ilyen "tanuló app"-okat ha jól akarod megtanulni és nem hellyel közzel.

2022. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%

Második válaszoló, ha nem ismered, akkor ne is szóld le kérlek az alkalmazást. :) Tényleg nagyon hasznos volt nekem. Kb. ugyanaz van benne, mint a Genkiben, csak igazi párbeszédeket is lehet hallgatni saját tempóban igazi hangsúlyozással, az alkalmazás első leckéjében pont a kanákat tanítja, nagyon ráfekszik a myelvtanra, és a szavakat külön is lehet rajta gyakorolni. Egy kezdőnek szerintem tökéletes.

A youtube videók pont nem magyaráznák el a nyelvtant, a könyveknél nincs tanár, hogy kijavítson. Az app megteszi.

Kérdező, én attól még ajánlom, hogy páran az alkalmazások ellen vannak.

Amit még ajánlok, hogy vezess mellette füzetet, mert a nyelvtan, és a kanjik gyakorlása úgy megy igazán a fejedbe.

2022. jan. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

"A youtube videók pont nem magyaráznák el a nyelvtant, a könyveknél nincs tanár, hogy kijavítson. Az app megteszi."

A videókat nem is nyelvtan magyarázásra ajánlottam mint olvashatod is a válaszomban fentebb.


Az interneten meg nem egy hely van ahol mások segítségét kérheted, hogy megbizonyosodj jó-e amit csinálsz.


"Kérdező, én attól még ajánlom, hogy páran az alkalmazások ellen vannak."

Mivel a legtöbb tele van hibákkal, mondjuk azért?

Példa okán nézz rá például a Duolingo-ra, az is mennyire "híres" mégis sok benne a hiba. Akár válaszokban akár a feladathoz tartozó hanganyagban.

2022. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
A duolingot nem is ajánlottam. Nem csak az létezik.
2022. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

#5

Az csak egy példa volt az ismert nevekre amik a hírnevük ellenére lehetnek pocsékok.


De ezt itt most zárjuk le.

2022. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
A 101pod Japanese-t a Youtube-on tudom ajánlani.Nekem nagyon sokat segített.
2022. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom az animéket nem kell mondani a nyelv megszokásához. Miután megnézel párat egészen hozzászoksz a hangzásukhoz. Nyelvkönyvek, pl lingua (nyomtatási hibákat véltem benne felfedezni, tartalmilag rendben van), dekiru, minna no nihongo. Youtubeon is lehet találni oktató videókat, akár csak szókincs miatt is. Én nihongodekita with sayaka videóit ajánlom.
2022. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok, az lemaradt hogy ugye a kanákkal kell kezdeni (hiragana, katakana). Én úgy tanultam meg őket, hogy dalszövegeket leírtam kanával, és egy idő után megmaradt bennem.
2022. jan. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Vagy a Genki vagy a Minna No Nihongo könyvekkel érdemes kezdeni. Ha nem megy az angol akkor talán a Dekiru.


Ha egyedül tanulsz, akkor ajánlom a Tae kim's guide-ot arra az esetre ha valamit nem értenél. Ehelyett vagy emellett az A Dictionary Of Japanese Grammar könyvek jól jöhetnek. 3 kötetes, ha kezdő vagy, akkor egyenlőre az első (basic) elég lesz.


Ha a kezdő könyveken túl vagy, akkor megint jön egy csomó opció. Akik a Genki könyvekkel kezdték, általában vagy az An Integrated approach to Intermadiate Japanese-el, vagy a Tobira-val szokták folytatni. A Mina No Nihongo után nem tudom mit érdemes, azzal nincs sok tapasztalatom.


Hallgatásra én egy 24 órás Japán hírcsatornát ajánlanék (youtube-on is elérhető). Itt kifejezetten figyelnek az érthető beszédre. Persze kezdőként pár szót fogsz csak belőle érteni.


A kanji tanulásra annyi módszer van, hogy itt nem fogok belemenni, erről vitát lehetne indítani, hogy kinek melyik válik be jobban. Keress rá az opciókra, és nézd meg neked melyik a szimpatikusabb.


Én annyi személyes véleményt mondanék, hogy vannak könyvek, amiket angolról magyarra fordítottak. Én ezeket elkerülném.

2022. jan. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!