Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a szóbeli a Kölcsey...

Milyen a szóbeli a Kölcsey Ferenc francia-magyar kéttannyelvű osztályba?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném, nem tudom, hogy milyen feladatokra számítsak, miket kérdezhetnek tőlem.

2022. jan. 27. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hali, én is idén felvételiztem és első helyen van a Kölcsey francia kéttanja. Ha van elég pontod és megy a magyar+ha a jegyeid is egész jók biztosan bekerulsz! A beszédkészségnél szerintem azt nézik, hogy tudsz-e értelmesen, tisztelettudóan beszélni, a nyelvhelyességnél, hogy ne mondj nagy baromságot+még azt is, hogy mennyire vagy művelt. Tehát ha el tudod mondani, hogy ki a kedvenc könyved, színházi darabod, kiállítások stb., semmi gond nem lesz? Amúgy hány pontod lett?
2022. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi a kedvenc.... *
2022. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

És kiállításod,

és...semmi gond nem lesz!

Az autocorrect nem szeret 😅

2022. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Én tavaly voltam ott szóbelin, nem tudom évről évre mennyit változik hogy mit kérdeznek és hogy mik a feladatok de leírom hogy tavaly mi volt.

Bementem és először húznom kellett egy kb 1/3 A4es oldal hosszúságú szöveget. Volt pár percem elolvasni és memorizálni hogy mik vannak benne. Én egy olyan szöveget húztam hogy hogyan hatnak az illatok arra hogy miket és mennyit vásárolunk bizonyos szituációkban. Utána el kellett mondanom a tartalmát. Az én szövegemben viszonylag sok számadat volt, ezekbe is belekérdeztek. Aztán a szövegből 2 szót el kellett magyaráznom (de ezek rajta voltak a lapon, tehát ezt is át tudod gondolni előre) Végül pedig el kellett mondanom a véleményemet a témáról. A szóbeli 2. része abból állt hogy húztam egy képet és arról kellett beszélni, véleményt kifejteni. Itt egy újrahasznosítással kapcsolatos képet húztam szóval nem volt nehéz beszélni róla.

Igazából ennyi volt az egész, ha jól emlékszem egyéb dolgokat nem kérdeztek, esetleg azt hogy miért szeretnél oda menni. Végül nem oda mentem úgyhogy a suliról nem tudok semmit mondani de a szóbeli ha van egy minimális beszédkészséged akkor szerintem könnyen teljesíthető jó eredményre.

2022. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak nagyon köszi a segítséget, a központin 73 pontom lett, a jegyekkel hozott pontszámom 49. Nem annyira sok, de nagyon szeretnék a Kölcseybe tanulni franciát.
2022. jan. 31. 18:51
 6/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm! Sokat segített.
2022. jan. 31. 18:56
 7/12 anonim válasza:
Ne aggódj kérdező, anno 71 írott plusz 50 hozott ponttal jóval a a behívási ponthatár felett voltam, és 68. helyen voltam az ideiglenes listán úgyhogy ne parázz rá, menni fog az :)
2022. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ó köszi a válaszért, most kicsit megnyugodtam:)
2022. febr. 8. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
juj nekem is 73 pontom lett tavaly 50 pontot vittem es felvettek am 4es valaszolo ugyanazt huztam en is tavaly :D kerdezo ha barmi kerdesed van irhatsz privatba
2022. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én tavaly felvételiztem a kölcseybe és felvettek. 75 pont irásbelim volt és 50 pont hozott pontaszámom a szóbelim 40 pont lett ha jól emlékszem. A szóbelin nekem is elkellett olvasnom (magamba és nem hangosan) egy szöveget és utána elmondani a tartalmát, én egy történelmi szöveget húztam és megkérdezték hogy mi a kedvenc történelmi eseményem, aztán 3 dixit kártyát kellett húznom és arról beszélnem hogy mi jut eszembe a képekről és utána még kérdezgettek hogy miért szeretnék franciát tanulni meg ilyenek és kb ennyi is volt.
2022. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!