Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri koreaiul tanulni?

Megéri koreaiul tanulni?

Figyelt kérdés

Indul a suliban koreai nyelvtanfolyam és nekem tetszik a nyelv, de nem tudom, hogy van-e valami haszna. Mert nem akarok több olyan nyelvet tanulni, aminek majdnem semmi haszna sincs.

Mennyire időigényes elsajátítani egy elfogadható szinten a koreait?


2010. szept. 10. 15:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hasznos, ha csak nem akarsz Kóreában élni. Ha tetszik a nyelv, akkor nyugodtan, de hasznosnak nem az ;)
2010. szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
A semminél azért sokkal többet ér!!!!:)
2010. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
A koreai nyelv a világ 10 legnehezebb tanulható nyelvei közé tartozik, és mivel főleg Magyarországon nem igazán ismert, haszna igazából nincs. De ahogy nézem csak megláttad, megtetszett és kipattant ez a fejedből. De ha tetszik akkor tanulhatod, végülis nagyon egzotikus és szép nyelv, szóval ha haszna nincs is, szerintem megéri tanulni legalább alapfokig.
2010. szept. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendkívül nehéz, sokkal nehezebb, mint amilyennek tűnik (azért mondom, hogy könnyűnek tűnik, mert rendkívül jópofa, logikus, fonetikus írása van, igaz, a gyakorlatban használnak kínai karaktereket, azaz hanja-t is, és ebből pár százat illik megtanulni, de ez nem olyan vészes), ugyanis egyrészt a helyes kiejtés nehéz (az európai nyelvekétől erősen különböző magánhangzói vannak pl), másrészt a nyelvtana is bonyolult.


Kb. 3-4-szer annyi idő alatt juthatsz el belőle középfokú szintre, mint mondjuk angolból. Ez kb. 2000 munkaórát jelent, azaz _napi_ 1 óra tanulással 5-6 évet.


Tehát csak akkor vágj bele, ha nagyon könnyen mennek neked az idegen nyelvek és kedvet érzel a koreaihoz. Ha nincs hozzá különösebb kedved, nem vagy egy nyelvzseni, vagy nem akarsz rá sok száz órát szánni, akkor inkább ne kezdj bele.


A koreai nem különösebben hasznos, bár az üzleti életben van némi haszna, mert Korea gazdaságilag jelentős, angolul nehezen tanulnak, és sokkal kevesebb külföldi tud koreaiul, mint japánul.


Mondjuk tudnék kapásból mondani 8 olyan nyelvet, ami hasznosabb a koreainál, és ebből 7 határozottan könnyebb is (angol, német, francia, orosz, spanyol, portugál, olasz, japán).

2010. szept. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekem eddig nem igazán voltak nehézségeim a nyelvtanulással. Pedig németül, oroszul és angolul beszélek már. És izlandiul tanulok. És ezeket is relatiíve kevés idő alatt tanultam meg.

De még mindig nem tudom, hogy belejágjak-e.

Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 11. 20:24
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem vágj! :d

Nekem is nagyon tettszik, de nekem se ídőm, se pézünk tanárra:(

14/L

2010. okt. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem megéri^^

Na az ő írásukat vagy 'abc'-t a hangult elég könnyű megtanulni oké, ahhoz hogy folyamatosan olvass ahhoz persze kell gyakorolni...

A nyelvtan egy magyarnak szerintem könnyebb mint egy angolnak, mert hasonlít egy picit meg mindkettő agglutináló nyelv.

Egyébként nem tudom mennyire van haszna, én azért tanulom mert nagyon szép nyelv és engem nagyon érdekel a koreai kultúra meg ilyesmik, a k-popot is nagyon szeretem...

Hát Koreán kívül gondolom nem olyan hasznos, eért csak akkor kezdj neki ha tényleg érdekelnek a koreai emberek a kultúrájuk stb...

2011. febr. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
78%
Egyáltalán nem nehezebb mint a francia vagy a német. Én egyedül tanulok és így is bologulok (eddig =D) sőt eddig a nyelvtan kifejezetten könnyű és a szórend hasonlít a magyarhoz. Egy középfokot azt eltések kb 4 év alatt érik el. (Ha jól tudom) És el tudsz menni tolmácsnak, fordítónak vagy koreai cégekhez (samsung,lg,hyundai,ssangyong,kia stb)
2011. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, idén törölte el az EU a Dél-Koreára vonatkozó vámok 98%-át, vagyis a közeljövőben várhatóak koreai cégek beruházásai. A nyelv megtanulása nem nehéz, egyedül is könnyen megtanulható, bár érdemes felhajtani koreai levelező vagy beszélgetőpartnert a kiejtés gyakorlásához.
2011. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos a kurzuson nem tudtam részt venni, mert pont ütközött egy másik órámmal -.-"

De azért még mindig érdekel a dolog. Esetleg valamilyen könyvet tudtok ajánlani? (Jó lenne magyarul, de angol, német és orosz is jöhet)

Levelezőpartnert nem lesz nehéz találni ^.^

Köszi még egyszer :-)

2011. ápr. 2. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!