Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Válasszatok nekem nyelvszakot!...

Válasszatok nekem nyelvszakot! Mire menjek?

Figyelt kérdés
Az alábbiakat fontolgatom. Biztos, hogy nyelvszakra megyek, de csak angolul tudok (C1). Melyiket lenne érdemes elvégezni?

2022. febr. 5. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Anglisztika
Néderlandisztika (=holland)
Skandinavisztika (a svéd érdekelne)
Szalvisztika (orosz szakirány)
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha csak angolul tudsz, akkor egyértelműen az anglisztikát javaslom (ráadásul szalvisztikát írtál, ezt rossz ómennek vettem).
2022. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hupsz, elírtam. Ez valóban kínos. Köszi a választ!
2022. febr. 5. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nyelvtudás nélkül el fogsz vérezni nyelvszakon, sőt, órától függően még középfokú tudással is. Ez alapján csak az anglisztika játszik.
2022. febr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tapasztalat?
2022. febr. 5. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Bár nem tudok minden egyetemről nyilatkozni, de az oroszt nem ajánlanám, ha komolyan gondolod a nyelvtanulást. A svéd meg a holland között szerintem pedig szimpátia alapján válassz, mert érdemesnek érdemes szinte bármilyen európai nyelvet megtanulni, ha tényleg jól megtanulod.
2022. febr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogyhogy pont az orosz az, amelyiket nem javasolnád? Úgy tudom, elég keresett nyelv. Akár csak B2-es tudással is.
2022. febr. 5. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a keresettség miatt, hanem az általam ismert orosz tanszékek hozzáállása miatt (ami a budapesti egyetemek tanszékeit fedi le). Valamiért sokkal kevésbé veszik komolyan a nyelvoktatást és kevesebbet követelnek, mint más nyelvszakokon.
2022. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%
Azt válaszd, amelyik leginkább vonz. Én mondjuk inkább a svédben / hollandban / oroszban gondolkoznék és mellé venném fel az anglisztikát minornak.
2022. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!