Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt tudom elsaját...

Mennyi idő alatt tudom elsajátítani, az orosz nyelvet magabiztosan (B2-C1) és milyen tanulási intenzitás szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

tedd fel magadnak a kérdést, mi a bánatért akarsz oroszul tudni?

értem én, h. reneszánszát éli az orosz, de azt relatíve kevesen tudjátok, h. egy kifejezetten szegény ország, ahonnan aki tud, menekül és angolul tanul.

illiberális is, ahol folyamatosan megsértik az emberi és kisebbségi jogokat.


akikkel magyarként gazdasági, üzleti, kereskedelmi, kulturális, vagyis munkakapcsolatba kerülsz, azok általában jól tudnak angolul.


tehát ilyen magas szintű orosz nyelvtudásra hajtani akkor éri meg, ha ott akarsz élni, de erről lebeszélnélek.


sokkal jobban megéri a német, mert mehetsz Ausztriába, Svájcba, Németországba dolgozni, ezek gazdaságilag erős nemzetek.

megéri a francia, mert idehaza még a 15%-ot sem éri el a franciául magabiztosan beszélők száma, és két kézzel kapnak azok után, akik tudnak

és persze az angol, az alap, azt kell fejleszteni.

2022. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Angolból és Németből felsőfokú nyelvvizsgám van. Tárgyalóképes nyelvtudás. Az oroszt hobbiból szeretném tanulni, és érdeklődöm mások tapasztalatairól. Nem igazán válaszoltál a kérdésemre.
2022. febr. 6. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
7%

pedig pontosan megválaszoltam!


nem éri meg, még hobbiból sem...


kicsit olvass utána a jelenkori orosz társadalom működésének!


nem vagy képben.

2022. febr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

3. Pedig pont csak a kérdésére nem válaszoltál hanem fújod a magad nótáját. Minek oktatod ki a kérdezöt ha ennyire a minimális szövegértés sem megy? Fuss neki újra, olvasd el a kérdését is és a viszontválaszát is, lassabban és figyelmesebben.



Kérdezö: hobbiként érdekes kihívás less, de legalább nem hajt a tatár, nincsenek határidök. Ha a cirill betükhöz már hozzászoktál akkor kezdj könnyített olvasmányokkal, és keress orosz anyanyelvü klubokat, de eat a részét nyilván már tapasztalatból tudod. Szerintem ha felkapod a hangulatát, egy-két éven belül egyszerübb mondatokkal már tudsz beszélgetni is. A ragozása viszont olyan bonyolult, hogy job lesz ha csinálsz magadnak egy teljes fönév- és melléknév ragozási táblázatot, és ha megakadsz, abból puskázol, hogy ne kelljen magolni? :)


Négyféle ragozás, 6 hat eset van, a többes számaiban mind szintén különbözö. A német négy esetével szemben, ahol csak három nem és a többes szám, az összesen négy ragozás, és nagyban egyezik a hím-semleges, nö-többes, az oroszban a többes miatt duplázódik, azaz nyolcféle ragozás. Van tehát pld "többes nönemü eszközeset".

Ja, és mindez a mellékneveknek szintén más, ez ugye tovább duplázza. Fentinpéldánál egyeztetni kell, és használni a melléknév többes nönemü eszközesetét.

Regen a nyelvtan magolása tette ki a 10-12 év orosztanulás Nagy részét, de te csinált okosan és rutinosan :D cheat-elj egy megírt táblázattal, megteheted hogy puskázol. ;)

2022. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2022. febr. 6. 16:06
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

4


Nem arcoskodnék a helyedben ilyen csapnivaló helyesírással!

2022. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
😂😂
2022. febr. 6. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

6.: hááátttt, nem is én vagyok az, aki arcoskodtam.....


Ami meg a helyesírásomat illeti, az új tabletemen nem találtam a magyar billentyűzetet, de tessék, pótolom a kedvedért: kérdező, határidő, betű, anyanyelvű, jobb (ezt az angol helyesírásellenőrző átjavította,) főnév, különböző, nő, nőnemű, régen, csináld


Remélem, most már boldog vagy, és ezután én is kezdhetek arcoskodni....

2022. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. pont olyan szakmám van, ahol jól jönne az orosz, jól megfizetnék, és lópikulát se érek az angollal.
2022. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Most a háborús menekültekhez jól fog jönni az orosz, valószínűleg jobban megértik, mint az angolt. Persze kérdés, hogy megélni is lehet-e jótékonykodásból.
2022. márc. 2. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!