Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem tudom el dönteni,mit tegyek?

Nem tudom el dönteni,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tehát nem soká kell választanom egy másik nyelvet is melyet iskolás éveim során fogok tanulni. Itt még nics gond; Csakhogy van az olasz amit egyrészről könnyebb lenne tanulni mert nagyon hasonlít a románra amit nagyrészben beszélek de ott a francia is ugyan is nagyon szeretnék tanulni de nem vagyok benne biztos. És a szüleim sem nagyon díajznák mert a nővérem is ezt a nyelvet "tanulta" de most egy szót sem tud.Persze tudják hogy nem ilyen vagyok de akkor is mindig a legrosszabbat feltételezik rólam. Egyébként az olaszt is szeretném de a franciát is.

Szerintetek mit tegyek ebben hallgassak a szüleimre vagy a saját döntésem szerint cselekedjek?

Köszi előre is a választ.



2022. febr. 7. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha az első tanult nyelved a román, akkor mindenképp angolul tanulj meg.

Hogyha már tudsz angolul, akkor az olaszt javaslom, mert számomra az jön le, hogy neked sokkal jobban tetszik mint a francia.

Ezt figyelembe véve valóban könnyebben megtanulnád, romántudással meg pláne.

2022. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
A saját döntésed szerint. A te életed te éled. Ja és az egyik nem zárja ki azt, hogy később a másikat is megtanuld. Ahhoz meg semmi közöd, hogy a nővéred nem beszéli.
2022. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

francia, francia, francia!


erdélyi vagy? én is tanultam románt, nagyon jó belépő volt az olaszhoz és franciához is.


a francia bár kicsit nehezebb, mint az olasz, de többet is nyersz vele, mert az angol mellett a francia a másik olyan nyelv, amit a világ mind az 5 földrészén beszélnek.


románia tagja a frankofón nemzetközösségnek, vagyis ott igazán sok lehetőséged van feltornázni a franciatudásodat, szemben magyarországgal, ahol sokkal kevesebben beszélik.

az olasz ún. kis nyelvnek számít, amire felvételin pluszpontokat kapsz, azok a nagy nyelvek, angol, német, francia, spanyol... az olaszra nem mindenhol adnak, és kevesebb munkaalkalmat is jelent, míg a franciával szárnyalhat a karriered majd.


azért mert a nővéred béna vagy lusta volt, neked még mehet a francia, anyádékra ebben ne hallgass, egy olyan lehetőséget hagysz ki, amit később bánni fogsz.

ez nem zárja ki, h. majd olaszul is megtanulj.

2022. febr. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Huh bocsi elfelejtettem írni

Nem tanultam a románt csak a szüleim beszélték és én is meg jegyeztem az alapjaratot

Az angolt az viszont 6 éves korom óta tanulom már van alapfokum

De köszönöm szépen mindenkinek ugy döntöttem az olaszt választom, és majd a későbbiekben talán a francia, de addig bármi változhat ;)

2022. febr. 8. 16:32
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Angol. A többi csak nagyon spéci esetben ér valamit.
2022. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Japánul is megtanulhatsz csak eggyel tudj végezni.
2022. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
MINDIG a saját megérzéseidre hallgass!
2022. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

-5 olvasd el a kommenteket

-6 értem mire célzol

-7 ez nem mindig lehet így

2022. febr. 17. 20:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!