Hol kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni önerőből Koreaiul tanulni. Tudom, egy kicsit nehéz nyelv, viszont nekem ez egy izgalmas kihívás. Tudtok tippeket, esetleg tankönyvet is ajánlani? Elkezdtem Duolingoban a nyelv tanulását, viszont úgy hallottam, hogy a koreai kurzus nagyon rossz (ezt én is tapasztaltam), így más úton kell elindulnom. Előre is köszi a tippeket!

2022. febr. 16. 17:52
 1/4 1Juhász Panna1 válasza:
81%
Ha tudsz angolul akkor mindenképp a talk to me in korean, oldalon kéne neki kezdeni, én is onnan tanulok most és nekem nagyon tetszik.
2022. febr. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, h önerőből akarod, de akkor is javasolnám legalább kezdetnek a Keleti nyelvek iskolája bevezető 3 alkalmas koreai kurzusát. Nem egy eget rengető összeg és kapsz azért egy strukturát és alapot.
2022. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Fuhhh hát … Őszintén szólva szerintem nem okos önerőből tanulni mert annyival lassabb mint tanárral vagy kurzusban hogy az katasztrófa.

Nézz utána mert Budapesten nagyon jó képzések vannak, egyetemi szak is (én oda járok és nagyon színvonalas, hibátlan, persze csak akkor ha tényleg tanulsz!!).

Én már folyékonyan beszélek koreaiul, itt az ELTE koreai szakán tanultam meg és én nagyon nagyon ajánlanám hogy ne egyedül csináld, de főleg ne Duolingoval mert az egy kész vicc ha magáról a valós nyelvről van szó.

De sok sikert !! Remélem ha egyedül csinálod is menni fog !:)

2022. márc. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A #3-nak igaza van.

Koreait nem érdemes tanár nélkül. Már csak a kiejtés miatt se. Mert sok olyan hangjuk van ami a magyar fülnek egyforma amíg nem áll rá (van akinek sikerül van akinek nem).

A Duolingo meg nem jó a legtöbb nyelv tanulására, legfeljebb gyakorlatban tartani a már megtanult tudást.

2022. márc. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!