Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy Francia?

Spanyol vagy Francia?

Figyelt kérdés

Szeretném mind a két nyelvet jól megtanulni, viszont nem tudom melyikkel lenne érdemes kezdeni, hogy a későbbiek során a másik könnyebb legyen.


Azt olvastam, hogy az újlatin nyelvek közötti kölcsönös érthetőség mértéke a szókincsbeli egyezéseket százalékban kifejezve 75% a spanyol és a francia nyelv között.


Ezért arra jutottam (de javítsatok ki, ha tévedek), hogy mivel "van közük" egymáshoz, így talán(?) az egyik ismerése segíti a másik megtanulását a későbbiek folyamán.


Ti mit gondoltok?



2022. febr. 20. 11:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Tanultam mindkettőt, bár franciát sokkal kevesebb ideig és màr nem beszélem. Igazából a kettő közül a francia nehezebb (nekem legalábbis), de azt mindkettőről elmondható, hogy utána könnyebb a màsik. (Nem egymàshoz képest, hanem ahhoz képest ha előtte nem tanultál semmi latin nyelvet. Úgy értem, ha màsodiknak tanulod a spanyolt nyilvàn könnyebb, ha előtte tanultàl màr újlatin nyelvet, mintha nem). Ha a nehezebbel szeretnél kezdeni, akkor francia, de ne gondold, hogy a spanyol annyira egyszerű. Legalàbbis ha jól akarod tudni. És megvan az elején az esély arra, hogy a màsodik nyelvet mindenképp az elsőhöz akarod igazítani. (Arra gondolok, hogy a màsodik nyelvben úgy akarsz valamit hasznàlni, mint az elsőben.) Szerintem teljesen mindegy melyikkel kezded, a màsodikat pedig akkor érdemes, ha a màsikból kb. középfokon vagy.
2022. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%
Milyen nyelvet beszélsz? Mert ha angolt akkor a francia a logikus következő lépés. Ha beszélsz angolul akkor a franciát leírva kvázi megérted, csak a kiejtést kell megtanulni meg a nyelvtant és kvázi jó is vagy. Persze egy alapszintű nyelvtudáshoz. Onnan meg tovább lehet menni a spanyolra. Én először a spanyolt meg olaszt próbáltam, de annyira nem ment jól a franciát meg baromi gyorsan megtanultam.
2022. febr. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

franciát, mindenképp!


sokszor leírtam már itt, de most újra: Frankofónia Nemzetközi Szervezetének (OIF) (Organisation internationale de la Francophonie) 55 tagállama és kormánya van.

google: frankofónia (wikipédia), olvass utána, hogy több mint fél száz országban és hány kontinensen hivatalos nyelv a francia.


egyértelműen jobban megéri, mint a spanyolt.

a legtöbb latin-amerikai ország szegény, magas a korrupció és a kriminalitási indexük, a világ legveszélyesebb desztinációi spanyol nyelvű területeken vannak.


és bár a frankofón országok sorában is találhatók bőven fejlődő országok, de mégis a francia mellett szól, hogy mint az 5 kontinensen hivatalos nyelv, akárcsak az angol, aztán belgium, franciaország, svájc egyes kantonjai, ezek gazdaságilag erős országok és közeli célpontok.


tehát munkavállalás, karrier szempontjából elérhetők.


a magyaroknak csak 13%-a beszél franciául, nagyon keresik a jó franciásokat.


a francia nem nehezebb nyelv, mint az angol, a kiejtése is könnyebb, mert következetesebb a hangtana és a grammatikai rendszere meg sokkal logikusabb, mint az angolé.


tehát francia!

2022. febr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó: a kérdező mind a kettőt tanulni akarja, nem kell elrettentened a spanyoltól. Csak azt nem tudja melyikkel kezdje.
2022. febr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
21%

értem, azért írtam, h. a franciával.

nem elrettentettem, tényeket közöltem, ismerem a vonatkozó statisztikákat a spanyol ajkú országokkal kapcsolatban...

2022. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Spanyol.
2022. febr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Spanyol
2022. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

6


el tudod magyarázni, miért észszerűbb választás a spanyol, mint a francia?

2022. febr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%

A spanyol igeragozást sokkal könnyebb megtanulni, mert azt mondják amit írnak. A francia meg egész mást ír, mint amit mond, ugyanúgy ejti azokat a ragozott alakokat is, amiket különféleképpen ír le, mégis leírva felismerhető bennük távolról a spanyol ragozás.

Mivel mindkettőt még akarja tanulni, ezért kezdje a logikusabbak. Utána jöhet az "elsorvadt" változat.

2022. febr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
31%

9

A francia kiejtés baromi egyszerű. Meg kell egyszer tanulni onnantól egyértelmű. Nem mintha a kiejtés egy olyan dolog lenne amit bármelyik indoeurópai nyelv esetén fél óránál tovább tartana megtanulni.

2022. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!