Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gyakorlàskèpp spanyolul...

Gyakorlàskèpp spanyolul szeretnèk naplòt ìrni. Melyik igeidőben mesèljem el magamnak a napomat? Közèphaladò vagyok.

Figyelt kérdés
Ha valakinek esetleg van ideje, ès tudna mèg hasznos tippeket is adni ehhez, azt is megköszönnèm!

2022. febr. 23. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Valószínűleg az imperfecto-t és a pretérito-t is használnod kell. Pl.

Pret: Me levanté a las 6. -- Hatkor keltem fel.

Imp + Imp: Mientras me vestía, escuchaba música. -- Zenét hallgattam amíg felöltöztem.

Imp + Pret: Cuando iba a casa, vi un accidente. -- Amikor hazafelé mentem, láttam egy balesetet.


Sőt, talán progresivo-t is használhatsz, akár pretérito-val akár imperfecto-val:

Progr Imp: Estaba comiendo la sopa cuando Juán llegó. -- Épp a levest ettem, amikor Juán megérkezett.

Progr Pret: Estuve leyendo toda la tarde -- Egész délután olvastam.

2022. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Az elsőt szeretném kijavítani. Az jó, hogy a pretérito perfecto-t és imperfecto-t használj, viszont a példái nem jók. Amiket ő írt az prretérito indefinido. Lehet erre gondolt, viszont ha beleírod, hogy hoy, esta tarde, esta mañana, nunca stb. akkor pretérito perfecto kell. Pl. Hoy me he levantado a las seis. Az nem jó, hogy: hoy me levanté a las seis. De ha ezeket múltban írod, pl ayer akkor az indefinido kell és nem a perfecto. Pl. Ayer me levanté (és ott az ayer me he levantado nem jó).
2022. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

#2: "akkor pretérito perfecto kell"

Latin-Amerikában nem is igen ismerik a pretérito perfecto-t, szóval az, hogy "kell", nem állja meg a helyét, hacsak le nem szűkítjük a spanyol nyelvet az Ibériai-félszigetre, vagy a spanyol anyanyelvűek túlnyomó többségének beszédét hibásnak nem minősítjük.

2022. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon jól tudom, hogy vannak különbségek, tanultam is róluk, csak én úgy vettem észre, hogy nyelvvizsgán inkább az ibériait preferálják. És nem, nem tartom hibásnak egyik változatot sem.
2022. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos vàlaszokat!
2022. febr. 25. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!