Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szükséges az angol felsőfokú...

Szükséges az angol felsőfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Idén érettségizek,emeltezek angolból és németből.A jövőben egy németnyelvű képzésen fogok tanulni és tervem megcsinálni a felsőfokút.Viszont angollal nem igazán fogok foglalkozni.Szerintetek azért érdemes lenne abból is megcsinálni a felsőfokút(végigszenvedve az összes,bonyolult témát)vagy a jövőre nézve elég a mostani tudásom is? Köszönöm!

2022. febr. 27. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy felsőfok sohasem árt, de főleg nem az a nyelvtudás amit elsajátítasz a rá valókészülés közben. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy felsőfokú nyelvtudással sokkal könnyebb szinten tartani a nyelvet, mert ilyenkor már a különböző műsorokat is erőlködés nélkül megérted, szóval pihenésképpen tudsz majd a jövőben "angolozni".
2022. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

német nyelvű képzés (így írjuk helyesen!).


pedig jobban tennéd, ha angolra gyúrnál, azt kérik mindenhová, még a németek is, ha odakint dolgoznál.

2022. febr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, mivel németre fogsz koncentrálni, várhatóan az angol tudás meg fog kopni (legalábbis kicsit) én a helyedben, most letenném az angol C1 vizsgát, amíg nagyon jó a tudásod.
2022. febr. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Attól hogy német nyelvű a képzés még fontos az angol, mert az az "alap nyelv", sok helyen kérhetik és sokszor is kellhet a jövőben.


Alapvetően a felsőfokú nyelvvizsga csak egy papír, egyszer se kérték tőlem, a cégek maguk szokták sok esetben felmérni a nyelvképességedet ha kell nekik. Én foglalkoznék a fent tartásával és ráállnék az angol nyelvű tartalmakra mert jól fog az angol jönni később hidd el.

2022. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Hagyjátok, hát bonyolultak neki az átlag műveltségű ember témái.
2022. márc. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!