Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri belekezdeni egy harmadi...

Megéri belekezdeni egy harmadik nyelvbe (olasz)?

Figyelt kérdés

Angol és német középfokú nyelvvizsga után megéri belekezdeni az olaszba?

Vagy inkább az angolt és a németet lenne célszerű felhozni C1 szintre?



2022. márc. 5. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

angolt c1-re állj rá

ha van még szabad vegyértéked, tanulhatsz olaszul is, gyönyörű nyelv, de angol felsőfokkal többre mész.

2022. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindenhol kérnek felsőfokot és mondjuk egy olasz cégnél előnyt jelent a plusz olasz nyelvtudás. Angolul nagyon sok ember tud ami szinte érthető is, de több nyelv is csak előny. Jó lenne tudni, hogy doktor akar lenni vagy autószerelő. A jövőbeni kép sokat segít még ha az angolt érdemes felsőfokra vinni is.
2022. márc. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Osztom a 2-es véleményét. Érdemes lenne tudni milyen területen dolgozol. Egyébként én inkább a németet vinném C1-re az angol helyett. De a kérdésre azért nehéz válaszolni, mert nem tudni milyen területen dolgozol. Ha csak hobbiból tanulnád, akkor meg mindegy ki mit ír, ha tetszik akkor tanuld.
2022. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

2-es nincs igazad, minden magyar cég tárgyalóképes angol nyelvtudást kér Magyarországon, még a német tulajdonú cégek is, pedig ott mindenki jól beszél angolul.

pláne az olasz cégek magyar leányvállalatai, mivel az olaszok körében beszélik az angolt.


kérdező, mindenképp angolt nyomd, hidd el, megkerülhetetlen, mondom ezt úgy, h. utálom az angolt, tudok németül és olaszul, de mégis mindenhol szembejön az, h. angolból kéne perfektnek lenni.

2022. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
* mivel az olaszok körében KEVESEBBEN beszélik az angolt...
2022. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4


Az lehet hogy minden magyar cég azt kéri, de felsőfokú német nyelvtudással kb ezer másik német cégnél el tudsz helyezkedni. Angollal viszont a s.gged törölheted ki német érdekeltségű cégnél, mert még a francia nyelvtudást is jobban keresik. Mondom mindezt úgy, hogy dolgoztam német és osztrák cégnél is. Egy olyan cégnél nem dolgoztam még, ahol úgy keresték volna a perfekt angolos mint ahogy most te próbálod beállítani hogy mennyire must have nyelv… egyáltalán nem az.

2022. márc. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mérnöki területről lenne szó egyébként.


Melyik nyelvhez kellene több idő, hogy B2-ről, C1 szintre kerüljek? Illetve “anyagban” melyik a nehezebb/több felsőfokon? (Mivel mind a kettő nyelv érdekel, lehet ez lenne a döntő szempont, hogy általánosságban melyikből könnyebb eljutni a C1-es szintre)

2022. márc. 5. 20:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tekintve, hogy az angol egy végtelenül egyszerű, primitív nyelv, nyilván ha papír kell minél hamarabb, akkor az angol.


De mérnökként én C1 németet csinálnék Európában, konkrétan a lehetőségek tárháza nyílik meg előtted felsőfokú némettel már 300 kilométerrel odébb is. C1 német, középfok angol és befutó vagy Európában.

2022. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4-es milyen cégekről beszélsz? Vannak pozíciók ahol nem kell tárgyalni. Szerinted mindenhova tárgyaló képes nyelvtudás kell? Nem hinném, hogy például egy vendéglátósnak üzleti tárgyalásokat kell folytatnia. Nem tudom hol élsz, de dolgoztam olyan gyárban ahol feltétel volt az angol és nem tárgyalási szinten. Azért kösz, hogy nincs igazam.
2022. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

“pláne az olasz cégek magyar leányvállalatai, mivel az olaszok körében beszélik az angolt.

Pláne. Én meg pláne pont dolgoztam olasz cégnél ahol olasz vezetője van. Van egy tűzvédelmis aki tud beszélni olaszul na és mit gondolsz milyen nyelven beszélget a vezetővel? Meg fogsz lepődni!

2022. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!