Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok adni valami ötletet...

Tudnátok adni valami ötletet hogy tanuljam könnyebben meg a franciát? ti hogy tanuljátok?

Figyelt kérdés
2022. márc. 9. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

muszáj tanulnod v. magadról szeretnéd? nem mindegy.


erwin tschirner francia szókincs c. könyvét szerezd be, az 18 leckéből áll, 4000 szó van benne, példamondatokkal, zárójelben ott van a fonetikus átírásuk, a kiejtésük így könnyebb.


vida enikő francia nyelcvtan 222 pontban c. könyve, ill. karakai imre francia nyelvtan magyaroknak.


ha tudsz, menj el magántanárhoz, de mindenképp keress vkit, akivel együtt tanulhatsz nyelvet.

nem könnyű nyelv, de a kiejtése még így is következetesebb, mint az angolé, és a francia nyelvtan nem nehezebb, mint a német, és ezerszer logikusabb az angolnál.

2022. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jav. magadTól
2022. márc. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Húha. Hát nekem speciel a németes szabályozott nyelvkönyvek működtek nagyon jól. Franciáknak ilyen nincs. Káosz és átláthatatlanság számomra. Szerintem Magán tanár vagy csoportos oktatás is nagyon jó.

Egyedül otthon nehéz lesz. Anno a Francia intézetben kezdtem és egy jó tanár volt szépen rávezetett sok mindenre amikre magamtól sose jövök rá. Könyv. Hát Sok megfordult a kezeim közöt. Talán a Magyar Allons y. Nekem torony magasan a BME németes rendszerű könyve működik a legjobban. Száraz nagyon, dög unalom, de benne van a lényeg, nem kell barkóbázni meg kitalálni semmit. Felütöm tudom mi hol van ha kell valami megnézem és ott van egyből.

Ja igen az Allons y ban van szószedet és még szótárazni sem kell. Rengeteg időt spórol. Leckénként minimum fél de lehet 1 órát is. Az nagyon sok ha egy órát tudsz egy nap erre szánni nem kell ezzel tölteni az időt.

Tudom tanárok imádják hogy dolgozz. De ha napi 1 órám van vagy néha semennyi meló miatt, akkor ez elképesztő mennyiségű időt spórolt. Pláne ha a feladatokhoz van megoldás is. Az a mennyország. Hiába csinálod meg ha nem tudod hogy jó -e. Várni napokat a tanárra addigra elfelejted, mondja hogy mi lett volna te meg nézel hogy hm már nem is emlékszel mitudod te mi volt az már hát biztos.

Francia intézetben van könyves bolt egy rakat féle tankönyvvel.

2022. márc. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
iskolában tanulom heti 3 órában csak annyira nem tudok az órai dolgokkal azonosulni hogy úgy döntöttem itthon megpróbálom
2022. márc. 10. 15:20
 5/7 A kérdező kommentje:
a tanácsokat pedig köszönöm szépen : )
2022. márc. 10. 15:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtanulásnál ha van tanár az sokat tud rontani vagy javítani


Elég ha nem a te stilusodnak megfelelően tanítja. Spec azt tapasztaltam most hogy már 10+ nyelvtanárt elfogyasztottam. Hogy aki nem az én felfogási képességem szerint oktat az kidobott idő. Nem a tanár tanít rosszul feltétlenül. Hanem nem vagytok kompatibilisek. Mondjuk az se mindegy milyen tankönyvből oktat. Fú volt a kezemben valamelyik. Az szörnyű volt.


Ott van a youtube is. Lehet élő beszédet hallgatni. Vannak francia nyelvoktató csatornák is. Van aki úgy össze vissza franciásan csapong, hátha ráérzel a káoszban a rendszerre. Van aki pedig tematikusan halad egy egy témát kivesézve.

2022. márc. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Még egy hülye ötlet. Keress vlakait akivel Franciául beszélgetsz. Interneten.

Nekem az élő beszéd hozta meg az áttörést. Sima small talk.

2022. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!