Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy magyar anyanyelvű embernek...

Egy magyar anyanyelvű embernek melyik nyelv lehet a ,,legkönnyebb'' az alábbiak közül? (Angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz, portugál, török, svéd ...)

Figyelt kérdés

Alapvetően bármelyik nyelvet írhatjátok, az eszperantót, vagy a lovári-t leszámítva (mivel ezek érthető módon, könnyebbek egy magyar anyanyelvűnek)


de a fentebbi nyelvek közül vajon melyik lehet egy kicsivel mégis könnyebb, mint a többi? (Az arabot, görögöt, hébert stb nem is kérdezem, mivel más írásrendszert használnak, az oroszt odatettem, mert ugyan tudom, hogy más betűk vannak ott is, lehet, hogy valami könnyebbség van később, ami miatt mégis könnyebb, mint mondjuk egy portugál)


Mit gondoltok? Szóval bármelyik nyelvet lehet említeni, amit legalább pár millióan beszélnek :), és szerinted könnyebb valamivel, valami oknál fogva, mint a többi széles körben beszélt nyelv


2022. márc. 10. 11:57
1 2
 11/11 anonim válasza:
82%
Szemelyés tapasztalatom alapján nekem az angol egyszerű, elég sok külföldi barát miatt van, hogy többet használom, mint a magyart egy nap alatt. Spanyolul tanultam/próbálom néha használni, nekem kiejtés ügyileg nem volt szinte soha nehézségem vele. Németet próbáltam (kiejteni) nekem az agyam nem akart ráállni,bár nem is erőltettem, nem volt rá akkora szükség akkor, illetve a franciát feladtam, nekem a kiejtés nagyon nagyon nem megy. Bár volt francia anyanyelvű ismerősöm aki próbált segíteni, de nekem így sem ment, pedig van nyelvérzékem, de tenyleg csak személyes tapasztalat.
2022. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!