Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul, németül vagy franciáu...

Olaszul, németül vagy franciául könnyebb B2 szinten megtanulni?

Figyelt kérdés
Üzleti nyelvvizsga kéne B2 szinten, angolból már felsőfokúm van. Melyik lenne a 3 nyelv közül a legkönnyebb? 2 éven belül reális valamelyikből a B2 szint?

2022. márc. 12. 16:51
A kérdező szavazást indított:
Olasz
Francia
Német
34 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Legkönnyebb nem tudom, de leghasznosabb a német. Sokan mondják egyébként, hogy a német nem könnyű nyelv, főleg a nyelvtan miatt, pedig szerintem az, tök logikus, főleg az angolhoz képest. Szóval simán reális lehet 2 év alatt B2, ha sokat foglalkozol vele.
2022. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelműen az olasz.

(Mindhárom nyelvet tanultam/beszélem)

2022. márc. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Németet, olaszt és angolt tanultam. Számomra az olasz volt a legkönnyebb. Franciát nem tanultam, de azok az ismerőseim, akik tanulták nekem a némethez hasonlították a nyelvtani szabályok szigorúságát.

Olaszból heti másfél órát jártam másfél évig különórára, amikor a tanár azt mondta, hogy próbáljam meg a nyelvvizsgát. Végül nem csináltam meg, mert nem volt fontos a papír számomra. Különórákon kívül nem igazán foglalkoztam a nyelvvel.

2022. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2022. márc. 15. 15:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kiejtés miatt én az olaszt ajánlom. Nincs benne olyan hang, amit magyarul ne ejtenénk ki, míg a másik kettőben van. Az igeidőket és nembéli egyeztetést talán a legnehezebb megtanulni, de nem lehetetlen.
2022. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olaszul. Más kérdés, hogy mire mész vele. A német vagy francia sokkal hasznosabb Európában (a francia Afrikában is).
2022. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a tovabbi valaszokat is!:) Az olaszt választom, mert nekem az a lényeg, hogy a lehető leghamarabb tanuljam meg. Milánóban vagy Svájcban szeretnék továbbtanulni tehát hasznos is mindenképpen
2022. máj. 9. 19:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha Svájcban tanulsz majd tovább, akkor mind a három nyelvet érdemes lesz megtanulni :). A németet beszélik a legtöbb helyen, utána jön a francia, és csak 3. az olasz. De szerintem olyan sorrendben kezdd el, ahogy szeretnéd. Lehet első az olasz is. Utána talán könnyebb lenne a francia.
2022. máj. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Olasz után mindenképp megszeretném tanulni a franciát is, ahogy hallottam gyorsabban lehet haladni így. Köszönöm a tanácsot :)
2022. máj. 9. 21:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Olaszt nem tanultam, de a dallama miatt is én is azt hallottam, hogy egyszerűbb, tehát egyetértek a fentiekkel. Nekem a német volt az első idegennyelvem, lehet emiatt logikus, viszont a nyelvtan egyre nehezebb, ahogy haladsz előre, viszont középfokon szerintem teljesen vállalható, hogy 2 év alatt sikerülhet-e, az szerintem rajtad is múlik, én mondjuk magánélet-munka mellett átlagos nyelvérzékkel magabiztosan inkább a 3 évet mondanám, nem a kettő évet, de nem ismerem a körülményeidet. Ugyanakkor angol után a német sokaknak nem megy, mert annyira más, nekem a német után az angol volt egy káosz, és bár lett mindkettőből középfokúm, angolból borzalmas a nyelvtanom, nincs meg benne számomra a logika. Franciául kicsit tanultam, viszont ahhoz képest a német (és számomra angol) nyelvtan csak óvodások játékszere, a franciában igen nagyon durva a nyelvtan, nem beszélve a kiejtésről, és arról, hogy mennyire bonyolult a szavak írása, ragozása is, sokszor teljesen ugyanolyan szavakat máshogy kell ejteni és mást jelentenek egy aposztróf vagy betűváltozat miatt, és könnyen lehet emiatt összekeverni a szavakat, írásmódjukat és kiejtéseiket. Emiatt szerintem a francia 2 év alatt lehetetlen, hacsak nem intenzíven akarnál foglalkozni vele és/vagy nincs hozzá érzéked.
2022. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!