Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő múlva lehet újra...

Mennyi idő múlva lehet újra jelentkeznem nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Ma voltam írásbelizni de szörnyen sikerült, szinte biztos vagyok benne hogy nem lesz meg a 60%. Sürgősen kéne a nyelvvizsga mert most érettségizek és a többletpont jól jönne. Azon gondolkodtam, hogy egyáltalán lehetne úgy jelentkeznem újabb nyelvvizsgára, hogy még nem javították ki a mostanit? Mert időt spórolnék vele. Ha meg kell várnom az eredményt, akkor csak májusban mehetek újra ami nagyon rizikós.

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2022. márc. 19. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg, hogy amire most azonnal jelentkeznél, azt meddig lehet lemondani és mennyit kell fizetni azért. Ha közben kiderülne, hogy mégsem sikerült olyan rosszul és átmentél.
2022. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor jelentkezhetsz akárhányra, nem kell megvárni semmiféle eredményt.

Javaslom a dexamot.

2022. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ:)

#2 tudnál mondani par szót a dexamrol? Nekem osztálytársaim most voltak nemrég, de egyikőjüknek sem sikerült. Ez persze semmit sem jelent, de ezért abban eddig nem is nagyon gondolkodtam.

Most euroexamot csináltam.

2022. márc. 20. 00:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A dexam sokkal kiszámíthatóbb, plusz arra is figyelemmel van, hogy inkább humán érdelődésű vagy-e vagy reálos. Ha szóbelizel is, akkor ott pl. egyértelműen kiderül, hogy könnyebb a dexam, hogy az eurón magadtól kell mondanod 4 szempontot egy felmerülő kérdéshez, a dexamon meg megadnak három szempontot neked, hármat a párodnak, úgyhogy eleve van miről beszélni, nem a semmiből kell mondani valamiket olyan kérdésre is, amiről eddig soha életedben nem gondolkodtál még el esetleg. De összességében is sokkal kiszámíthatóbb a dexam, én azt mondom. Az érettségikből kiindulva fejlesztették ki, úgyhogy ha a középiskolákban általában használt tankönyvekből tanult valaki angolul, akkor nagy meglepetés nem éri a feladattípusok kapcsán:

[link]

2022. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat! :)

Végigcsinaltam a minta feladatokat és annyira nem voltak vészesen nehezek. Viszont a nyelvhelyesség az nálam halál. Össze vissza tudok keverni mindent ha nem figyelek oda, nem az erősségem sajnos.

Szobelizni egyébként már szobeliznem Origón, várom az eredményét remélem az jó lesz.

2022. márc. 21. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a nyelvhelyesség az nálam halál"

Melyik nyelvvizsgáé?

2022. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Ha a nyelvhelyesség nem megy, akkor az origó a legjobb szerintem, mivel ott nincs ilyen feladat, mert kétnyelvű a vizsga. A fordítás és a szövegértés gyerekjáték ezen a vizsgán, az írásos része is könnyű, ha előtte otthon megírtál 4-5 levelet és véleménykifejtős feladatot. Én 4.én tettem le a vizsgát, az eredményét még nem tudom, de a szóbeli 80 százalék lett (magnó nélkül, azzal szerintem 85 is meglesz). Ennél könnyebb vizsgát nem nagyon lehet akkor találni, ha sok angol tartalmat fogyasztasz a hétköznapokban.
2022. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Viszont nem értem, hogyha elsőre nagyon szörnyű lett, akkor miért akarsz mégegyet írni? Ez annak a jele, hogy többet kéne még angolt tanulnod. Komplexnél amúgy ha a szóbeli jól sikerült, akkor a kettő részét a vizsgának össze tudod vonni, feltéve, ha meglesz a 40 százalék az írásbelin.
2022. márc. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a nyelvhelyesség nem megy, akkor az origó a legjobb szerintem, mivel ott nincs ilyen feladat, mert kétnyelvű a vizsga."

Minden (azaz minden!) nyelvvizsgán értékelik a nyelvhelyességet, akkor is, ha nincs kimondottan "nyelvhelyesség" névre hallgató feladat. Ha angolra kell fordítani/közvetíteni (akár szóban, akár írásban), akkor ott (is), ha levelet kell írni, akkor ott (is), ha bármit(!) szóban kell mondani, akkor ott (is). Hogy egyik-másik nyelvvizsga azt mondja magáról, hogy "nálunk nincs nyelvhelyesség", az csak mézesmadzag, hogy minél többen arra a típusra jelentkezzenek. De egyik nyelvvizsga sem kapta volna meg az akkreditációt, ha a nyelvhelyességet nem értékelné!


"A fordítás és a szövegértés gyerekjáték ... Ennél könnyebb vizsgát nem nagyon lehet akkor találni, ha sok angol tartalmat fogyasztasz a hétköznapokban."

Hiába fogyaszt valaki sok angol tartalmat, ha magyarul nem tud elég jól fogalmazni, meg nem is szeret, mert akkor a fordítás (főleg, ha nem is kimondottan gyakorolja) esetleg nagyon is megnehezítheti a dolgát.


Mindenkinek más könnyű, de amit gyakorol, az nyilván jobban megy neki, mint gyakorlás nélkül menne. A középiskolákban már rég egynyelvű könyveket használnak, így a fordítás alig-alig jön elő, ezért azt mondom, aki középiskolában tanulja az angolt, annak legkevesebbet a Dexamra kell pluszban, kimondottan a nyelvvizsga miatt készülnie - nem is csak azért, mert abban nem kell fordítani, hanem mert olyan típusúak a vizsgafeladatok, amiket már amúgy is ismer az angol tankönyveiből az, aki arra jelentkezik.

2022. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!