Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és orosz után mennyire...

Angol és orosz után mennyire nehéz megtanulni a spanyolt?

Figyelt kérdés

Angolul C1 szinten beszélek, bármi gond nélkül használom napi szinten. Tavaly pedig oroszból tettem B2-es nyelvvizsgát, ezt nagyon-nagyon nehéznek éreztem az elején, de amint rákaptam a ragozás ízére, tök logikusnak tűnt az egész. Az orosz szókincs és nyelvtan nagyját szinte autodiktata módon tanultam, hiába voltak orosz óráim gimiben és egyetemen is, de borzasztó lassan haladtunk, így a nyelvvizsgára sok mindent “magamnak” kellett megtanítani.


Ilyen nyelvi háttérrel indulnék neki a spanyolnak. Bár még semmi nem 100%-ig biztos, de van rá esély, hogy ősztől kint tudnék lenni pár hónapot. Ugyan ha minden igaz, angolul lennének az óráim (erre kell még egy megerősítés mert csak így mennék ki), viszont sok-sok évvel ezelőtt elhatároztam, hogy az orosz után meg szeretnék majd tanulni spanyolul. Ez most adna bőven egy löketet. Szerintem a B1 szint nem sokra elég amúgy, de az egyetem javaslata, hogy a kinti élethez egy kb ilyen szintet beszéljünk.


Kérdésem, hogy szerintetek úgy, hogy tanulom magam is, lenne aki beszél velem, talán tanárt is tudnék szerezni, illetve kint a tanítás kezdete előtt lenne intenzív spanyol kurzus is - kb 6 hónap alatt reális lehet a B1 szint? Nyilván a kint lét alatt is fejlődik az ember, de ha tuti tudok menni, akkor mostantól számolva 5-6 hónap múlva indulnék ki.


Köszi előre is :)



2022. márc. 27. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek után a spanyol sem lesz nehéz, alapszintet mindenképpen el tudsz sajátítani 2.3 hónap alatt. Nagy elönyöd, hogy rengeteg anyagot taláhasz hozzá a neten angolhoz kapcsolódva, és az már megy neked. Egy barátom egy szemeszter volt Spanyolországban, nulla spanyol tudással ment ki (elöre azt modnták neki, elég az angol, ott meg kiderült, hogy gyakorlatilag senki nem tud, az oktatás meg természetesen spanyolul ment), ott beiratkozott egy nyelvtanfolyamra , a szemeszter végén letette a B2 vizsgát.


OFF: meg tudnád írni, hogy tanultad az oroszt, milyen anyagokat használtál? Akár privátban is elküldheted, linkek is elegendöek, lehetnek angol források is. Egy ideje elkezdtem, de a nyelvtani rész sehogy sem akar összeállni, meg a szókoncsem is kevés, de ezt könnyebb pótolni, a fö gond a nyelvtan összefüggéseiben.

2022. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez most azért megnyugtatott :D nalunk is az a mondas, hogy vannak ugyan angolul orak, de azokra van a legnagyobb kereslet, szoval ha lecsuszol, marad a spanyol :D meg ugy en block a kinti elethez sem art ha beszeli az ember.


Oroszhoz szerezd be a PONS-nak a nyelvtani osszefoglalojat, engem az huzott ki a sz*rbol kb. Nyelvtan erthetoen es roviden talan a neve, kozepfokig benne van minden szukseges nyelvtan. Ragozashoz pedig 2 oldalt ismerek: masterrussian es cooljugator, mindketto leragozza neked az eget is kb (utobbi nehanyszor hibas szerintem, de ahhoz hogy ellenorizd magad meg megertsd, jo ez is).


A mozgast kifejezo igekre majd hagyj boven idot, szerintem egy kb B2 szinten az a leghuzosab resz. Meg nekem se tiszta teljesen, de ez szokott lenni a mumus mindenkinek. A ragozas oda-vissza menjen, kotoszavak stb, ezekre konnyebb epiteni mar ha ezek mennek. Ezeket meg a fentiekbol szerintem jol meg tudod tanulni. Meg amugy keress orosz nyelvu szovegeket, olvass, hallgass sokat, vedd korul magad sok orosz nyelvu dologgal :) удачи!!

2022. márc. 27. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm gyors választ, sokat segítettél.

Esetleg még amit kérnék: hol tudok orosz szövegeket, filmeket, hangoskönyveket, találni a neten? (Nem Magyarországon élek, és nem tudom, itt mit tudok beszerezni.)

большое спасибо

2022. márc. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En hireket olvastam, orosz social media tartalmakaz kovettem. Netflixen ha van orosz felirat esetleg az segithet, videokat pedig neztem mindenfelet, konnyedebbet, hiradot felirattal stb. peldaul youtubeon. Cikkeket mindefele temaban pl a lenta.ru-n es a gazeta.ru-n talalsz, meg az euronewst olvastam meg oroszul, az ismeretlen szavakat szotaraztam es tanultam.
2022. márc. 27. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:
KÖszi!
2022. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!