Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak én félek a középfokú...

Csak én félek a középfokú nyelvvizsgától?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és kéne az alapdiplomámhoz.

Két nyelvet tanultam hatosztályos gimnáziumban, az első nyelvem a német, a második kilencediktől az angol volt.

Az érettségim középszinten németből 48%-os, angolból 40%-os lett.

Németből főképp a melléknévragozásnál vagyok megrekedve, sehogy sem értettem meg, angolból pedig főleg az igeidők - 12 van - okoznak gondot, úgy az 5.-6.-at már összekeverem, onnantól homályos.

Angolból mennék origora vizsgázni.

Tényleg csak erre az országra jó ez a nyelvvizsga?

Igaz-e, hogy a mai élőbeszédben az angolok 3-nál több tensest nem használnak? Tőlünk meg még egy középfokún is olyanokat kérnek számon, ami egy 19. századi irodalmi nyelv szintje. Miért? Ez kinek jó így? Teljesen életszerűtlen.

Nagyon megszenvedek a megértésével és így sem megy.

Pedig elvileg jó a nyelvérzékem. Valami ötlet, hogy mégis legyen már diplomám, ne ezen ússzon el a dolog?

Köszönöm szépen.



2022. ápr. 4. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Origóra csak akkor menj, ha pontosan tudsz fordítgatni. Borzasztó nyelvvizsga szerintem, nem azt méri, amit kéne. Egynyelvűre menj.
2022. ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem igaz, hogy az angolok csak három igeidőt használnak. Van, ami ritkábban fordul elő/inkább a hivatalos nyelvhez tartozik (Future Perfect, Future Perfect Continous, pl.), de mindegyiket használják. Ha nem használná a nyelv, már rég kikopott volna a szóhasználatból és így a nyelvtanításból is. Mint pl. a thou/thy/thine (egyes számú you és formái).
2022. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

egynyelvűre csak akkor menjen, ha beszéli is az adott nyelvet, némi magyar íráskészséggel az origón azért jól el lehet sumákolni, hogy szrt se tudsz... (én írtam origó próbatesztet kétszer, két nyelvből, az elsőnél visszaadtam a tanárnak a papírt 13 évesen, mert őszintén azt hittem, hogy ez valami egyéb teszt amivel összekeverte a nyelvvizsgalapot.)

és igen, az origó csak magyarországon jó, hogy kiadják a diplomádat, mert az összes ország nagyon jól tudja, hogy az origó annyit jelent, hogy nagyon gyorsan kellett valamit bürokráciázni magyarországon. értéke nincs, mert nem méri a nyelvi szintedet.

szerintem menj el tanfolyamra, mondjuk A2re, mert a szókincsed valszeg ott van még, a melléknévragozást meg asszem ott kérik. intenzív felkészüléssel egy másfél év alatt összeszedheted a középfokot. (és hagyd abba a konteózást a 12 igeidővel, amit mind kérnek a vizsgán, bezzeg az angolok... a öcsém most felsőfokúzott, 6ot használ aktívan, a maradékot csak passzívan érti ha éppen elé kerül mondjuk valami jogi szövegben. amíg kikutatod ezeket a cuki kifogásokat, elvégezhetnél két nyelvtani gyakorlatot)

2022. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én időmben az egyetemre a felvételi két tárgyból a középiskolás anyag volt. Az egyetemen meg félévente vizsgázni kellett ugyanannyiból, a könyvoszlop centiméterben mért magasságát tekintve. Így teljesen értelmetlen kijelentés az, hogy nem lehet úgy megtanulni egy hét alatt a 12 igeidőt, hogy az ember értse is és álmából felébresztve is tudja alkalmazni.
2022. ápr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!