Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szakmai nyelvvizsga vagy...

Szakmai nyelvvizsga vagy felsőfokú? Hogy néz ki egy szakmai nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Abban a helyzetben vagyok, hogy a diplomámhoz (nemzetközi gazdálkodást tanulok) kettő darab nyelvvizsga kell, vagy 2db B2 szakmai, vagy 1db B2 szakmai és 1 db C1 (logikusan 2 külön nyelvből).

Angolból már megvan a felsőfokúm, szeptember óta spanyolt tanulok, teljesen a nulláról kezdtem.

Az egyetemi nyelvoktatással nem vagyok megelégedve, ezért nyáron szeretnék valamilyen intenzív kurzusra befizetni, de előtte fontos lenne eldöntenem, hogy pontosan hogy szeretném csinálni a dolgokat.


A verzió: Spanyolból megcsinálom a B2 szakmait és kész vagyok - sokáig ez tűnt logikusnak, de azt mondják, a szakmai is van olyan nehéz, mint a felsőfok, illetve hogy a gazdaság nyelve az angol, valószínűleg azt fogom többet használni a munkám során, tehát spanyolból felesleges bevágni a sok közgazdos szakkifejezést.


B verzió: Angolból megcsinálom a szakmait (nem hiszem, hogy komoly nehézséget okoz majd) spanyolból pedig a C1-et (na ez már aggaszt). Nyilván ennek hátránya, hogy kétszer kell nyelvvizsgáznom, ami több stressz, meg anyagilag is megterhelőbb. Időm mondjuk van, 6 félévem van hátra, tehát nem 1 éven belül kell folyékonyul megtanulnom egy új nyelvet, de szeretném eldönteni, hogy mire fogok fókuszálni inkább.


Ti hogyan döntenétek?

Illetve aki már csinált ebből a területből szakmait, tudna mesélni, hogy milyen volt?



2022. ápr. 15. 00:48
A kérdező szavazást indított:
A verzió
B verzió
18 szavazat
 1/4 anonim válasza:
50%
Én kereskedelmi középfokú nyelvvizsgát csináltam angolból. Hogy rettegtem tőle, közben meg egy kabaré volt, egy vicc. Mint egy alapfokú nyelvvizsga.
2022. ápr. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Nem könnyű a spanyol C1, nagyobb különbség van mint angolból a B2 és C1 között. Az újlatin nyelvek egyre bonyolódnak ( tudom, mert beszélek spanyolul és olaszul is C1 szinten) és mivel a szakod sem annyira könnyű, a helyedbe azt csinálnám amivel nem kell annyit szenvedni.
2022. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai B2 és a sima B2 között csak szókincsbeli különbség van, míg a felsőfok az minden téren komolyabb tudást igényel. Hosszú távon jó döntés a C1, de én az A verziót ajánlom, ha csak a diploma végett kell.
2022. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai B2 egyáltalán nem nehezebb, mint a sima B2, sőt, szerintem még könnyebb is, hiszen a szakmainál csak pár témakör kifejezéseit kell tudni, míg a simánál sokat.
2022. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!