Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes spanyolul tanulni?

Érdemes spanyolul tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni spanyolul, viszont azt olvasom, hogy Európán belül , vagyis ezen a részen nem jó semmire. Mit gondoltok erről? Az összes ismerösöm angol-németet tanul/tanult . Mindenhol azt olvasom ha közgazdász vagy a német a legfontosabb az angol után , de ha ennyi ember beszéli a németet nem válik kisé telítetté és értéktelenebbé?

2022. ápr. 15. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Ez nyilván a te szemèlyes motivációidtól függ. Mit szeretnél dolgozni, szeretnél-e külföldre menni, stb...

A spanyolt Spanyolországban és Dél-Amerikában tudod hasznosítani kb.

A német nem válik értéktelenné, mivel Mo-n pl rengeteg német cèg van, és Ausztria is közel van. Németország pedig az EU egyik legerősebb orszàga gazdaságilag.

2022. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes angolul megtanulni folyékonyan, illetve nyelvet aminek hasznát veszed. Ha Spanyolországban szeretnél élni, akkor igen érdemes. Ha csak hobbiból tanulnád, akkor te tudod, hogy van-e elég időd és energiád megtanulni.
2022. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy itt kevésbé hasznosnak tűnik, mivel elsősorban németajkú és szláv népek vesznek körül, nem jelenti azt, hogy haszontalan lenne. A spanyol a némettel ellentétben világnyelv, Spanyolországban, Dél-Amerikában (Brazíliát és a három Guyanat kivéve), Közép-Amerikában (Belice-t kivéve) és Mexikóban hivatalos nyelv, valamint az Egyesült Államokban a második legbeszéltebb nyelv, ezáltal az angol után a legfontosabb ott.
2022. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem erdemes mert Europaban csak a Spanyolok beszelik. Ha nem akarsz oda koltozni akkor felesleges.

Nekem erdemes lenne mert en USAban vagyok es itt sok a mexikoi, napi szinten hallom a spanyolt , a szomszedom is spanyol de meg nem vettem ra magam hogy megtanuljam :)

Itt meg a nemettel nem mesz semmire

2022. máj. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!