Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reális spanyolul és olaszul...

Reális spanyolul és olaszul egyszerre megtanulni B2 szintre 2 éven belül?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel mind a kettő nyelv, angolból már felsőfokon beszélek, viszont az egyikből mindenképpen kéne egy középfokú nyelvvizsga.

2022. ápr. 15. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Beszélem mindkettő nyelvet én is az angol mellett. Elég sok szó hasonló a két nyelvben, és még így is néha keverem a kettőt. Szerintem próbáld meg először az egyiket jól megtanulni. Egyébként az olasz nyelv könyebb.
2022. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszélem mind a kettőt. (felsőfokon) Szerintem nem érdemes egyszerre elkezdeni a kettőt, viszont ha az egyikből elértél középfokra nagy segítség lehet a másik nyelvben. Szerintem meg lehet tanulni 2 éven belül, de ez attól is függ mennyi energiát teszel bele.
2022. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 franciasrac ***** válasza:
87%
Igent akartam mondani de úgy vettem észre hogy nekünk a spanyol és az olasz nagyon hasonlók a franciához, nektek az már teljesen más dolog, semmi köze a magyarhoz meg ám az angolhoz is (latin és francia eredetű szókincsen kívül), nem ajánlanám hogy mind a kettőt tanuljál (legalább nem egyszerre) mert nagyon egyszerűen zavarodhatnad össze és egyikkel sem haladnál
2022. ápr. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. ápr. 17. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a spanyol a könnyebb, (szintén tanultam mindkettőt). Viszont tényleg nagyon zavaró, ha a kettőt egyszerre tanulod, mivel elég hasonló a két nyelv.
2022. máj. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!