Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány év angol tanulás után...

Hány év angol tanulás után lehet reális filmet nézni angolul felirat nélkül?

Figyelt kérdés
Szerintem átlagos képességeim vannak 1 év alatt jöttem fel 0-ról stabil B1 szintre mennyi év lehet még reálisan a minimum az angol film nezeshez?
2022. ápr. 18. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy a film amit nézel, mennyire nehéz nyelvezetű. Egy átlagos romantikus vagy vígjáték filmet szerintem már simán tudnál nézni úgy, hogy a nagyrészét megérted. Érdemes is, mert így szoktatod magad hozzá. Ha egy komolyabb filmet szeretnél nézni az egy év múlva szerintem menni fog.
2022. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átmeneti időszakban az angol felirat segít.
2022. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
B1 szinten már lehet. Pont azzal jutsz B2-re. Az ember többet megért, pláne filmből, ahol kép is van, mint amennyit produkálni képes.
2022. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb filmhez B2-es szint sem fog kelleni. Az viszont kell hogy hozzászokj a hallgatott szöveg értelmezéséhez. Nyilván vannak olyan filmek, amikhez még a felsőfokút is kevésnek tartom (Macbeth tragédiája, talán a világítótorony).

Annyit tudok mondani, hogy én nem években gondolkodnék. Tapasztald ki, hogy mennyit értesz meg most egy hallgatás után. Ha nem megy akkor nézd úja többször is ugyan azt a filmet/sorozatot/akármit. Nézzél minél különbözőbb dialektusokkal, beszédsebességgel rendelkező tartalmakat és előbb utóbb teljesen természetes lesz más nyelven filmet nézni.

2022. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég kéne hogy legyen. Lehet hogy nem értesz meg mindent, de általában a filmeknek annyira nem nehéz a nyelvezete. Ha nagyon muszáj, be tudod kapcsolni a feliratot, de én azt javaslom ha a problémás résznek vége, kapcsold újra ki.
2022. ápr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Még másfél év.
2022. ápr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem kell így túlbonyolítani. Kezdd el nézni, nyilván az elején nem fogsz mindent érteni, de az idő múlásával egyre jobban fog menni.
2022. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a legnagyobb problémám azzal van , hogy nehéz ki hallani amit mondanak ahhoz már hozzá szoktam , hogy a legtöbb színész hadar tehát birnám követni csak nagyon sokszor használják a " connected speech"-et és ha 5x vissza tekerem akkorse tudom értelmezni amit mond. Ezt hogyan lehetne fejleszteni?
2022. ápr. 19. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Az nem segít ha lelassítod a videót? Youtube-on és Netflixen is le lehet. Vannak olyan videók is, amelyekben elmagyarázzák, hogy az angol anyanyelvűek miket szoktak összevonni. Az is segíthet. Célszerű olyan filmeket sorozatokat nézni eleinte, amit már láttál magyarul, tudod miről van szó. Ezen kívül érdemes többször is megnézni ugyanazt.


Szerintem még az is fontos (én sokszor beleesem ebbe a hibába) hogy ne akarj mindent megérteni. Örülj bármilyen apró sikernek, minden új megértésnek. Utána lehet hogy sokkal jobban fog menni neked a megértés, mint annak akinek magasabb a szintje nálad, de nem nézett semmit.

2022. ápr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!