Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes nyelveket tanulni?

Érdemes nyelveket tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mint "szakma". Tehát lényegében nyelvtudásra alapozni a jövőt mennyire lehet? Jelenlegi terveim szerint bölcsész szakon szeretném valamelyik távol keleti nyelvet és a kultúráját tanulni egyetemen, és a választott szakirány nyelvén túl (amit ugye megtanulok), egyéb - elsősorban távol keleti - nyelveket tanulva lehet esélyem csak a nyelv tudásomból megélni? Angolul, németül tudok. Ha mondjuk mellé minimum 1, de akár 2 távol keleti nyelvet megtanulok, az ér valamit egyéb szakmai végzettség nélkül? Tolmács képzésen gondolkodom, de egyelőre még csak fontolgatom. Egy szó mint száz, érdemes ezt célul kitűzni, hogy minél több nyelvet megtanuljak, vagy esélytelen ebből megélni? Tudom a nyelvtanulás nem olcsó mulatság, de az most más kérdés.

2022. ápr. 25. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem érdemes, üzletileg nincs jövője. Egy ilyen szakon végeztem és tanítok 15 éve, nagyon kevés hallgatónknak sikerült vele elhelyezkedni (például repülőtársaságnál vagy utazási irodában), de nagyon nehéz ebből megélni. Ráadásul ezeken az egyetemi szakokon meg se lehet tanulni felsőfokon ezeket a nyelveket.


Egy fokkal jobb, ha valamilyen gazdasági szakra mész (például nemzetközi gazdálkodás azaz külkereskedelem), és e mellett tanulod meg a keleti nyelvet, az így tökéletes kombináció.

2022. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vezető beosztásra is kell mellé gyúrni: kamion, repülő, hajó. A tengerésztiszti nem olcsó, de nyugdíjas állás, ha bírod idegekkel. (Üdülőhajók az óceánon:) Ha netán informatika érdekel, vannak pénzes felkészítő levelező tanfolyamok. becsületesebbek, csak akkor adják a következő anyagot, ha eléred a hozzá kiírt szintet. Viszont cserébe reális szakmai minősítéssel bekerítenek adatbázisokba, ahol rád találhatnak.
2022. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is nyelvszakos vagyok, szintén fordító-tolmácsra szeretnék most menni. Szerintem azzal, hogy keleti nyelveket is beszélnél, jelentősen növelnéd az esélyeidet. Én ismerek több embert, akik szintén ilyen szakokon végeztek, és mindenkinek hamar lett munkája, és meg is élnek belőle. Szóval ha ez érdekel, ez ne tartson vissza.


Az viszont igaz, hogy ezeken a szakokon nem lehet megtanulni teljesen a nyelvet, ez nem nyelviskola. Függ a képzés színvonalától is, de nem biztos, hogy elég lesz az egyetemi nyelvoktatás egy nyelvvizsgához.

2022. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

A nyelv, az nem szakma, hanem egy fotos készség, ami szükséges a versenyképességhez, illetve a szakmai jártasságod nemzetközi téren hasznosításához. Az autóvezetés, a számítógép-használat, az úszni tudás sem szakmák, hanem készségek a túléléshez, a szakmai sikerhez.


A tolmács, fordító, idegenvezető stb.: olyan szakmák, ahol a nyelvtudás alapvető fontosságú, de nem csupán ennyiből állnak.

2022. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!