Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikeres emelt német érettségi...

Sikeres emelt német érettségi így?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

nagyon remélem, hogy jó kategóriába írom ezt most, ha nem, akkor bocsánat.. Buta kérdésem lenne, de a véleményetek érdekelne igazából, hogy ti mit gondoltok. Kicsit paráááázok :D

Már rendelkezem egy nyelvvizsgával (Corvinus-os), illetve előrehozottan letettem a középszintű érettségit is. Az 87% lett. Szerintetek emelten van esélyem minimum egy négyest összeszedni? Ötös a cél, de ahhoz nem fűzök nagy reményeket.. Hiszen pl a nyelvtanom sem fényes.. Leginkább a névelők meg a végződések…

Valahol olvastam, hogy sokkal nehezebb az emelt érettségi..Aki emeltezett az hogy készült fel? Előre is köszönöm a válaszaitokat:)



2022. ápr. 30. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szintű nyelvvizsgád van? Csak mert az emelt érettségi B2 szintű, tehát ha van egy középfokú nyelvvizsgád, akkor már nem egy nagy kihívás az emelt. Ráadásul ugye 60%-tól van ötös emelt érettségin, 47%-tól pedig négyes, ami szintén nem hangzik annyira durvának.

Én angolból voltam ilyen sokféle, különböző szintű vizsgán, és nem éreztem túl nagy eltéréseket a nehézségben (kivéve a felsőfokú nyelvvizsga esetében, de arról most nem kérdeztél).

Nem tudom, hogy most mész-e emeltre, vagy mondjuk jövőre, illetve mikor csináltad a nyelvvizsgát, de szerintem minden esélyed megvan, hogy jó jegyet szerezz, különösen ha kicsit még gyakorlod azokat a dolgokat, amik nehezebben mennek. Sok sikert! :)

2022. ápr. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

B2-es nyelvvizsgám van, októberben csináltam, és igen, most megyek emeltre.

Köszönöm nagyon a válaszod. Picit megnyugodtam most:)

2022. ápr. 30. 08:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi szintje szinte megegyezik egy B2 nyelvvizsgáéval. De nézegess az oktatas.hu oldalán érettségi feladatokat, egyébként szerintem nem nehéz
2022. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!